Bursa sokakları çarşıları cıvıl cıvıl

Bursa’da ramazan ayının son günlerinde çarşılar ve pazarların da açık olmasıyla hareketlilik arttı. İftardan sahura kadar çarşılar, parklar, sokaklar, meydanlar şenlik alanı gibi.

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 11:15
trafik zafer plaza alışveriş bayram önce

Bursa’da vatandaşlar akşam olunca camilere ve meydanlara akın ediyor. Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi ve havaların çok sıcak olması nedeniyle gündüz sıcaktan kavrulan vatandaşlar, iftardan sonra kendilerini akşam serinliğine bırakıyor. İftar saatinde neredeyse tüm sokaklar bomboş olurken teravihin yaklaşmasıyla sokaklarda bir anda hareketlilik yaşanıyor ve bazı yerlerde bu yoğunluk sahura kadar sürüyor.
Ramazan Bayramına sayılı günler kala işyeri sahipleri de vatandaş da bu yoğunluktan hayli memnun. Bazı insanlar park ve çay bahçelerini doldururken, bazı vatandaşlar da bayram için alışveriş yapmak için sokaklara düştü.
Vatandaşlar Kapalıçarşı ve Uzunçarşı’nın yanısıra alışveriş merkezlerinde kendileri ve çocukları için bayram alışverişi yapmayı ihmal etmediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>