Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursa polisi son anda önledi

İnegöl ilçesinde bir vatandaş dolandırılmaktan son anda polisler tarafından kurtarıldı.

03 Eylül 2015 Perşembe, 18:58
polis

İlçe merkezinde ikamet eden 62 yaşındaki Fahri D’yi arayan bir dolandırıcı, kendini polis olarak tanıttı. Hesaplarının PKK’nın eline geçtiğini söyleyen dolandırıcıya inanan yaşlı adam, kızına ve kendine ait paralar ile altınları bir poşete koyup evden çıktı. Babasının emniyet ekipleri tarafından arandığını öğrenen aile fertleri dışarıda olan ağabeyleri Dinçer D’yi aradı. Yaşlı adamın oğlu, babasını merak ederek karakola gidince, gerçek polisler, bunun bir dolandırıcılık vakası olduğunu belirterek hemen harekete geçti.
Evden ziynet eşyaları ve paralarla çıkan yaşlı adamın sarraflar çarşısı ve bankalar caddesinde olacağını düşünen emniyet ekipleri her iki noktaya dağılarak yaşlı adamı aramaya koyuldu. Bütün sarraf dükkanlarına giden emniyet ekipleri yaşlı adamın altınları bozdurmadığını öğrenince bankalar caddesinde araştırmalarını derinleştirdi. Bankalar caddesindeki özel ve devlet bankalarını tek tek gezen emniyet ekipleri, özel bir bankada dolandırıcının hesabına para yatırmak üzere olan yaşlı adama mani oldu.
EMNİYET EKİPLERİNE ZOR İNANDI
Emniyet ekiplerine bir türlü inanmak isteyemeyen yaşlı adam zor ikna edildi. Sonunda ikna edilen yaşlı adamın ziynet eşyaları ile nakit paraları kurtarıldı. Yaşlı adamın dolu olan poşetinden kendine ait 5 bin lira civarında nakit ile 10 bin lira değerinde ziynet eşyası çıktı.
Fahri D, “Savcılıktan aradığını, polis olduğunu söyledi. Bankalar caddesi üzerine çağırdı. Evden aldığım altınları ve paraları poşete koyup geldim. Altınları bozdur dediler, ama ben bozdurmadım” dedi.
Yaşlı adamın oğlu Dinçer D. ise, “Babamı polislerin aradığını öğrenince karakola gittim. Karakolda babamın numarasını aradılar, ama hep meşguldü. Dolandırılacağını anlayan emniyet ekipleri duruma müdahale etti. Polise müteşekkiriz ederiz” dedi

yaşlı adam.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>