Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa onları unutmadı…

Bursa’da, okula giderken minibüsün çarpması sonucu ölen Didem Zeynep Çakar ile Ezgi Nil Topuz’un aileleri, kazanın olduğu yere çelenk ve karanfil bıraktı.

26 Kasım 2015 Perşembe, 10:47
anma

Bursa’da, okula giderken minibüsün çarpması sonucu ölen Didem Zeynep Çakar ile Ezgi Nil Topuz’un aileleri, kazanın olduğu yere çelenk ve karanfil bıraktı.

Bursa-İzmir yolunda 25 Kasım 2010 tarihinde meydana gelen kazada, okul yolunda minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi 2 genç kız, ölümlerinin 5’yılında ailesi ve yakınları tarafından anıldı. Hayatını kaybeden Didem Zeynep Çakar ile Ezgi Nil Topuz’un yakınları,, kazanın meydana geldiği Ertuğrulkent Mahallesi çıkışında Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan ve iki genç kızın adının verildiği üst geçidin altında toplandı. Ezgi Nil Topuz’un babası Saffet Topuz, “Kızlarımız, 5 yıldır, bizden söz verip yapamadıklarımızı yapmamızı bekliyor ve halen daha düzeltemediğimiz çarpıklıklara bakıyorlar. Ne yazık ki bir türlü değiştiremediğimiz kuralsızlıklara bakıp bize hesap soruyorlar. Bizler de kendi çabalarımızla, bir avuç duyarlı insanımızla beraber trafik terörüyle ilgili mücadelemizi devam ettiriyoruz. Fakat bunca yıllık çabamıza rağmen bir arpa boyu ilerleyemedik. Onlar 5 yıldır bizden uzaktalar ve özlemimiz hiç azalmadı. Her sabah uyandığımızda ve her akşam uyumaya çalışırken onları arıyoruz. Onlar hayatta olsaydı beraber yapabileceklerimizi düşünerek geçiyor günler. Fazla söze gerek yok, halen daha başaramadık. Onlar, halen daha bizden verdiğimiz sözleri yerine getirmemizi bekliyor“ diye konuştu.
Saffet Topuz, göz yaşlarına hakim olamadı. Kazada hayatını kaybeden Didem Zeynep Çakar’ın annesi Gülsüm Çakar ise adaletin yerini bulmasını istedi.

olayyeri
Açıklamanın ardından Saffet Topuz ile Didem Zeynep Çakar’ın babası Sinan Çakar, annesi Gülsüm Çakar ve kız kardeşi Sinem Çakar, kazanın olduğu yola karanfil bırakarak dua etti. Öğrencilerin isimlerinin verildiği köprünün üzerinde ise, Didem Zeynep Çakar’ın ve Ezgi Nil Topuz’un fotoğraflarının yer aldığı, “Yaşamak bizim de hakkımızdı” yazılı pankart dikkatlerden kaçmadı.
Güner Çalışkan’ın (32) kullandığı 16 GD 730 plakalı minibüs, 25 Kasım 2010’da, Bursa-İzmir kara yolunda yolun karşısına geçmeye çalışan Fatih Lisesi öğrencileri Ezgi Nil Topuz ve Didem Zeynep Çakar’a çarpmış, ağır yaralanarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan öğrencilerden Çakar aynı gün, Topuz ise 7 Aralık 2010’da hayatını kaybetmişti.kizlar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>