Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursa mitinginden notlar…

Başbakanın mitingi hayli renkli geçti. Katılımın 7 Haziran seçimi öncesindekine göre daha kalabalık olduğu ifade edildi.

16 Ekim 2015 Cuma, 15:12
başbakann

Başbakandan önce Recep Altepe, Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala ve Bülent Arınç konuşma yaptı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında, “Bu vatan bizim vatanımız, bu bayrak bizim bayrağımız onu muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracağız. Bu millet bir çok oyunları bozdu. 1 Kasım’da da bozacağına inanıyoruz. Demokrasiyi, sandığı, milletin iradesini merkeze alan, milletin umutlarının önünde yürüyen bir siyasi anlayışın mensuplarıyız. Hep milletle yürüdük, hep milletimizin emrinde olduk. Milletle beraber yürüyüşümüzden rahatsız olanlar oldu. Geçtiğimiz cumartesi günü 100 vatandaşımızı kaybettiğimiz terör eylemiyle bu ülkenin demokrasisinin önü kesilmek istendi. Milli iradenin önü kesilmek istendi. Ama başaramayacaklar. Terör eylemler sonrası provokatif eylemler yapanları size şikayet ediyorum. Millete havale ediyorum. 1 Kasım’dan sonra milletle beraber 78 milyonun yarınlarını bugünden daha iyi yapacağız. Daha güvenli ve daha çok umutla yürüyecekleri bir yolculuğu AK Parti kadroları biz başaracağız. Birileri ayrıştıran, çatıştıran, tuzak kuran olabilir. Biz birlik, dirlik diyoruz” şeklinde konuştu.

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:
“ Türkiye’nin önüne zaman zaman büyük engeller çıkarmak isteyebilirler. Bir takım ön kesme faaliyetlerinde bulunabilirler. Ama biz tek yürek oldukça biz birlik ve dirlik içerisinde oldukça, bunların hepsini aşar geçeriz. Bizim birlik içerisinde ortaya koyacağımız kalkınma, adalet bütün kardeşlerime örnek oluyor. Çok ön kesmeler gördük. Ama 2002’den beri bütün kardeşlerimizin gıptayla izlediği bir gelişmeyi temel hak ve özgürlükler yönünde ortaya koyuyoruz. Bunu sizin sandıktaki duruşunuzla yapıyoruz. Petrol kuyularımız yok ama milletimizin elinde sandık var. İşte biz onunla o sizin vereceğiniz, sizin iradenizle Allah’ın izniyle önümüzdeki engelleri kaldırıp yolumuza devam ediyoruz. Her ne yaptıysalar yaptılar ama engel olamadılar. PKK kahrolsun, canlarımızı bizden alan kim varsa kahrolsun. 7 Hazirandan itibaren bir yerden emir almışçasına harekete geçtiler. İnsanın hakkını hukukunu çiğneyen bizden değildir. Biz hep beraber bu vahşetin katliamın karşısındayız. Biz bir cana kıyanın insanlığa kıymış gibi olduğunu bütün insanlığı öldürmüş olduğunu söyleyen inanca mensubuz”.

MİTİNGDEN NOTLAR
Gökdere’deki mitinge Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Ak Parti Bursa milletvekili adayları, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İl Başkanı Cemalettin Torun da katıldı.
Gökdere’deki miting bu sefer metro seferlerinin aksamaması için biraz daha yukarı Meydancık istikametine alındı. Miting öncesi geniş güvenlik tedbirleri alındı. Başbakan, Bursa mitinginin reklam yüzü olan yaşlı çifti miting öncesi platforma çıkartarak tebrik etti. AK Partililer, miting başladığında Ulucami’nin dev fotoğrafının yer aldığı “Ecdadın yolunda başbakan” pankartı açtı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>