Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa misafirlerini ağırlıyor

Bursa’ya gelen 70 öğrenci, ’Biz kardeşiz’ sloganı ile Bursa’yı gezecek.

13 Ağustos 2016 Cumartesi, 12:14
BURSA BALKANLAR'DAN GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

Balkanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Bulgaristan ile Türkiye arasında kardeşliği güçlendiriyor.

BURSA BALKANLAR'DAN GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR
Balkanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonuyla Bulgaristan’ın 14 farklı şehrinden Bursa’ya gelen 70 öğrenci, ’Biz kardeşiz’ sloganı ile Bursa’yı gezecek. 3 hafta sürecek olan projede çocuklar Bursa’nın tarihi mekanlarını ziyaret edecek. AK Parti Bursa Eski Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Bulgaristan Dostluk Grubu Eski Başkanı Mustafa Öztürk, Bulgaristan’dan gelen 70 öğrenciyle beraber Kayıhan Sofrası’nda yemekte buluştu. Kendi de Bulgaristan göçmeni olan Öztürk, öğrencilerle sohbet etti.
Bulgaristan ile Türkiye arasındaki kardeşliği güçlendirmeyi ve kardeşlik köprüsü kurmayı hedeflediklerini ifade eden Öztürk, “Bugün burada Bulgaristan’dan gelen misafirlerimizle beraber olduk. Yaklaşık 70 öğrencimiz 3 hafta içinde Bursa’da kültür eğitimi alacak, spor ve piknik yapacaklar. Türkçe ve dini dersler alıp, tarihi güzelliklerimizi gezecekler. Dolayısıyla bizler Bulgaristan’daki kardeşlerimize 3 hafta içinde önemli bir eğitim vermiş olacağız. Önümüzdeki yıllarda bu tür projelerimizi arttırarak devam edeceğiz. ’Biz kardeşiz’ projesi ile Bulgaristan’la münasebetlerimizi arttırmak istiyoruz, orada akrabalarımız, soydaşlarımız ve kardeşlerimiz var. Onlara destek oluyoruz, Türkiye ile iş birliklerini arttırıyoruz. Buraya gelen kardeşlerimiz Türkiye ve Bulgaristan arasında kültür elçisi olacaklar” dedi.
Yemeğin sonunda öğrencilere Bursa havlusu ve çeşitli hediyeler verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>