Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa medyası ağabeyini kaybetti!

Bursa medyasının duayen isimlerinden gazeteci Erdal Çolak, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

14 Nisan 2015 Salı, 20:57
0

Bursa medyasının duayen isimlerinden gazeteci Erdal Çolak, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Zatürre teşhisiyle geçen hafta Ren-Tıp’a yatırılan Erdal Çolak, yaşadığı oksijen yetmezliği sonucu önceki gün Acıbadem Hastanesi yoğun bakıma sevk edilmişti. Tedavi altındayken dün kalbi duran Çolak, doktorların çabası sonucu 10 dakika sonra hayata döndürülmüştü. Yaşadığı oksijen yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Çolak, Bursa medyasının sevilen isimlerindendi.

Erdal Çolak’ın cenazesi İkindi namazından sonra Yıldırım Beyazıd Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Çolak için saat 15.00’da Basın Kültür Sarayı önünde de tören düzenlenecek.

ERDAL ÇOLAK KİMDİR?

Erdal Çolak 10 Nisan 1956’da Ankara’da doğdu. Mesleğe 1974 yılında lise son sınıf öğrencisiyken Haber gazetesinde polis-adliye ve vilayet muhabirliğiyle başladı. 1980-83 yılları arasında Anadolu Ajansı Bursa Bölge Müdürlüğü’nde çalıştı. Bu yıllarda, Türkiye Gazeteciler Sendikası Bursa Şubesi’nin yönetim kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra Hâkimiyet ve Bursa Hakimiyet gazeteleriyle Flash TV’de görev yaptı.

1987’de Olay gazetesinin ilk kuruluşunda görev aldı. Gazetenin haber müdürlüğü görevine getirildi, bu görevini 2006 yılına kadar sürdürdü. 2010 yılında Haber Gazetesi’nde Genel Yayın Müdürlüğü yaptı. 2009 – 2012 döneminde Bursa Gazeteciler Cemiyeti Denetleme Kurulu Başkanı olan Erdal Çolak, son olarak 2012 – 2015 döneminde de Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nda görev aldı ve Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Sürekli Basın Kartı sahibi Erdal Çolak evli ve 2 çocuk, 1 torun sahibiydi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>