Bursa Kuveytlilerin gözdesi…İşadamları yeni anlaşmalarla döndü…

Örnek konut ve iş merkezi projeleriyle Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarından olan Alpiş Group, Kuveyt’te düzenlenen CITYSCAPE KUWAIT Fuarı’ndan yeni anlaşmalarla döndü.

23 Aralık 2015 Çarşamba, 16:27
konut daire

EYÜP TURAN-GUNDEMBURSA.COM

Bursa’dan bir inşaat firmasının kendi adı ve markasıyla ilk kez Kuveyt’teki CITYSCAPE fuarına katıldığını söyleyen Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, “Kuveyt’teki CITYSCAPE Fuarına Bursa’dan ilk kez Alpiş Group’un katılmış olması bizim için önemli bir ayrıcalık oldu. Fuar bizim için çok verimli geçti” dedi.

Kuveyt’te 6 gün boyunca yaptıkları temaslarda büyük ilgi gördüklerini belirten Karaalp, fuarla ilgili değerlendirme yaparken, “Fuarda hem sözleşme imzalayıp sıcak satış yaptık hem de ciddi miktarlarda talep topladık. Kuveyt’lilerin Türkiye’ye ve Bursa’ya çok yoğun bir ilgisi var. Bursa’nın Kuveyt’te daha organize bir şekilde tanıtılması için daha planlı çalışma yapılması gerektiğini gözlemledim” şeklinde konuştu.

3

Son aylarda yabancılara yapılan konut satışlarında Bursa’nın ilk sıralarda yer aldığını ve Bursa’yı en çok Körfez Ülkeleri vatandaşlarının tercih ederek konut aldıklarını sözlerine ekleyen Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, “Körfez ülkelerinde yaşayanlar bunda 20-25 sene öncesinde Bursa’ya yoğun ilgi gösteriyorlardı. Bu ilgi günümüzde de devam ediyor. Çünkü Bursa’nın hem tarihi ve kültürel özellikleri, hem coğrafi konumu Körfez Ülkelerinde yaşayanlara çok cazip geliyor. Ayrıca yaşam tarzı olarak kendilerini Bursa’da daha rahat hissediyorlar. Çünkü örneğin İstanbul’da yaşam şartlarının zorluğunda yoruluyorlar, Halbuki Bursa’da hem dinlenme, hem de gezme imkanı bulabiliyorlar. Haliyle bu durum Bursa’daki konut satın alma tercihlerini de olumlu yönde etkiliyor. Bizim de Alpiş Group olarak bunu en iyi şekilde değerlendirdiğimize inanıyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>