Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursa kara teslim oldu…

Bursa’da dün geceden beri etkili olan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini daha da arttırdı. Belediye ve trafik ekipleri, yolların kapanmaması ve araçların kalmaması için yoğun çaba sarfetti.

19 Ocak 2016 Salı, 10:53
bursa karli goruntu bursada kar

Bursa’da dün geceden beri etkili olan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini daha da arttırdı. Belediye ve trafik ekipleri, yolların kapanmaması ve araçların kalmaması için yoğun çaba sarfetti.

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Bursa’yı da beyazlara bürüdü. Şehir merkezinde kar kalınlığı 20, kentin üst kesimlerinde 30 santimetreye ulaştı. Havanın eksi 1 derece civarında seyrettiği şehirde Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleri tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürdü. İzmir Yolu’nda bazı noktalarda buzlanma ise beraberinde kazaları getirdi. Trafik polisleri, ekipler yeterli olmadığı için kaza tutanaklarına kusurlu olarak belediyeyi gösterdi.
Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı noktalarda trafik kilitlendi. Belediye otobüsleri ve taksi dolmuşlar duraklarına ulaşamayınca vatandaşlar burada uzun kuyruklar oluşturdular.
TELEFERİK SÜREKLİ ULUDAĞ’A YOLCU TAŞIDI
Kentin simgesi teleferik ise sürekli Uludağ’a yolcu taşıdı. Teferrüç Bölgesi’nden Sarıalan ve Oteller Bölgesi’ne kabinler hiç bekletmeden çalıştırıldı. Vali Münir Karaloğlu ise sabah saatlerinde korumalarına anons yaptırarak kar ve yol durumu hakkında bilgi aldı. Bursa’da okullar tatil edilmedi.
DAĞ İLÇELERİ İLE ULAŞIMDA SIKINTI YAŞANIYOR
Öte yandan Bursa’nın dağ ilçeleri olan Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan arasında ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Araçlar yollarda kalırken, karayolları ekipleri ise çalışarak yolları açmaya çalışıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>