Bursa İstanbul otoyolu yıl sonunda açılıyor

Makyol Genel Müdürün Alp Girgin ve şirket danışmanlarından Gülsin Akman, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kuruluna konuk olarak, İstanbul İzmir otoyol çalışmaları, yol üzerinde yapılacak ticari faaliyetler ve Gemlik’in konumu ile alakalı açıklamalar yaptı. Projeye göre Türkiye’nin sağladığı imkanlarla ilk akıllı otoyolu olma özelliği taşıyan güzergahın Gemlik İstanbul kısmının yıl sonuna kadar faaliyet girmesi bekleniyor.

03 Haziran 2015 Çarşamba, 18:33
otoyol

Başkan yardımcısı Nurettin Hacıoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ergin Erenoğlu, Mehmet Anar, Şefik Yılmaz ve Fikret Mete ile meclis üyelerince karşılanan Alp Girgin, yol üzerinde dünyanın en büyük üçüncü köprüsünü de inşa ediyoruz. Yol boyunca ticari alanlar ile alakalı ayrı projeler üretiyoruz. Her bölümde, kendine özgü ciddi bir potansiyel var. Proje, gayet güzel gidiyor, önemli aşamalar kat edildi. Bizim alanımız ticaret boyutu. Bazı noktalarda yoğun potansiyele göre projeler üretilecek.

 ‘’Dünyada ilk’’

Bir yolun tamamının tek bir şirket tarafından yönetilmesi dünyada ilk olacak. Bu yönetim de, büyük kazanımlar ve bütünlük anlamına geliyor. Sürecin başında beri planlamalarımız üzerinden yürüyoruz. Yoldaki potansiyele göre üzerinde bir takım donatılar inşa ediyoruz. Sevdiğimiz her şey, markalar, hizmetler aynı yol üzerinde olacak. Bölgesel ürünleri de belli noktalar üzerinde toplamak istiyoruz. Orhangazi bölümünde bir nevi açık köylü pazarı yapacak, Gemlik’te zeytini öne çıkaracağız. Amaçlarımızdan biri de, her noktada farklı ürünü öne çıkarmak. Belli noktalarda müze ve sergi alanları da kuracağız. Ticari alanlarda, farklı başlıklarla ayrı konseptler düşündük. ‘Full Service’ dediğimiz noktalarda, hem yolda ihtiyaç olacak, hem alışveriş merkezleri büyüklüğünde hizmet verecek. Aynı alan içinde, farklı ihtiyaçlara da yer verilecek.

Yol çok hızlı kat edileceğinden dolayı, yola girecek vatandaşlarımıza sürekli 3G ve GPRS bağlantı olanağı, mobil aplikasyon imkanı da sağlayacağız. Araçlarda bulunan sistemlerle de uyumlu teknolojik altyapıya sahip olacak yol üzerinde, nerede ne olduğunu yola çıkan bilecek’’ dedi.

GTSO Toplantı salonunda 2 saat süren toplantıda ayrıca görüntülü sunumda gerçekleştirilerek bilgilendirme yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>