Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursa iş dünyası Milano’ya taşındı

07 Ekim 2015 Çarşamba, 00:15
MİLANO

10 Ekim 2015 tarihinde sona erecek olan Uluslararası Metal İşleme Makineleri ve Teknolojileri Fuarı (EMO) için Yenişehir Havaalanı’ndan kaldırılan uçakla Milano’ya ulaşan BTSO heyetinin başkanlığını Meclis Üyesi Faik Çelik yapıyor. Heyette, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ile birlikte metal işleme teknolojileri ve makine sektöründe faaliyet gösteren 100’ü aşkın firmanın temsilcileri bulunuyor. BTSO heyeti, ilk gün sektörde 120 binden fazla yerli ve 15 binin üzerinde yabancı profesyonelin ağırlanmasının beklendiği fuarı ziyaret etti. Bursa iş dünyası temsilcileri toplam 270 bin metrekarelik alanda kurulan fuarda ABD, Almanya, Avusturya, Çin, Rusya, Fransa ve İngiltere gibi makine üretiminde lider ülkelerden yaklaşık bin 500 firmanın sergilediği ürünleri yakından görme fırsatı buldu. Fuara Türkiye’den de 38 firma katılırken bu firmaların 7’si Bursa’da faaliyet gösteriyor.

“BURSA YÜKSEK BİR POTANSİYELE SAHİP”

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO üyelerinin dünyanın dört bir yanındaki prestijli fuarlara katılmayı sürdürdüğünü söyledi. Bursa’nın metal işleme ve makine sektöründe büyük potansiyele sahip olduğunu ifade eden Remzi Topuk, “Fuarda yer alan firmalar, küresel pazarda bulundukları noktayı korumak ve şirketlerini uluslararası pazarda aranılır hale getirmeyi hedefliyor. Katılımcı firmalar, fuarda en yeni ürünlerini sergiliyor ve yeni işbirlikleri için fırsat kolluyor. Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti olan Bursa’da bizler de iş dünyası temsilcileri olarak bu yenilikleri yakından görmek ve yeni işbirlikleri ile uluslararası alanda daha güçlü bir konuma ulaşmak istiyoruz” dedi.

“HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜÇLENİYORUZ”

BTSO Meclis Üyesi ve Heyet Başkanı Faik Çelik, Bursa’nın makine ve metal sektörlerinde sahip olduğu gücünü uluslararası alanda her geçen gün daha fazla hissettirdiğini söyledi. Kentte faaliyet gösteren firmaların ilk kez böylesine büyük bir organizasyonla EMO Milano’ya katıldığına dikkat çeken Çelik, şunları kaydetti: “BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay’ı Yönetim Kurulu’nda görev yapan kıymetli arkadaşlarımızı kutluyorum. Odamızın kazandırdığı vizyonla İnşallah Bursa, ülkemizin büyük hedeflerine liderlik etmeyi sürdürecektir.”

BTSO Meclis Üyesi ve Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Durmaz ise, Küresel Fuar Acentesi kapsamında düzenlenen fuar programının sektör açısından büyük önem taşıdığını belirterek, organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>