Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa geceyi sokakta geçirdi

Dağlıca’da 16 askerimizin şehit olması üzerine Bursalılar sokağa döküldü. Konvoy ve yayalar olmak üzere çok sayıda grup eylem yaptı.

08 Eylül 2015 Salı, 10:07
BURSA YÜRÜYÜŞ

Dağlıca’da 16 askerin şehit olmasının ardından Bursa’da dünden beri eylemler neredeyse aralıksız olarak sürüyor. Merkez Osmangazi ilçesi ve bir çok ilçe merkezinde çok sayıda grup eylem düzenledi. Osmangazi ilçesinde düzenlenen eylemlerde gruplar Kent Meydanı’nda toplandıktan sonra Şehreküstü Meydanı üzerinden önce Ulucami’ye ardından da Pınarbaşı Şehitliği’ne yürüdü. Zaman zaman yolu kapatan gruba diğer grupların da katılmasıyla yaklaşık 2 bin kişiye ulaşıldı. Kalabalık bir halde Pınarbaşı Şehitliği’ne ulaşan grup okunan Kuranı Kerim’in ardından gözyaşları ile dua etti. Şehitlikteki duanın ardından bir grup tekrar Kent Meydanı’na döndü. HDP binasına yürümek isteyen gruba emniyet güçleri engel oldu. Yoğun sloganlarla süren eylemlerde arbede yaşanmadı. Bazı küçük grupların ve araç konvoylarının ise eylemleri devam ediyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>