Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa Dubai’yi mercek altına aldı

Bursa iş dünyası temsilcileri, Dubai’de düzenlenen Automechanika Fuarı’nı ziyaret etti.

10 Haziran 2015 Çarşamba, 12:11
dubai

Türkiye otomotiv endüstrisinin lokomotifi olan Bursa’da, BTSO üyeleri, ‘Küresel Fuar Acentesi Projesi’ çerçevesinde dünyadaki son teknolojileri yakından inceleme fırsatı bulurken, yeni iş bağlantıları da kuruyor. BTSO üyesi otomotiv sanayi firmaları, son olarak alanında dünyanın en büyük fuarlardan birisi olarak kabul edilen Automechanika Fuarı’nı ziyaret etti.
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Automechanika Fuarı’nın Ortadoğu’nun en önemli otomotiv, yedek parça ve aksesuarları fuarı olarak bilindiğini kaydetti. Şener, “Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde Bursalı firmalar, Automechanika Dubai Fuarı’nda önemli görüşmeler yaptı. 59 ülkeden 1889 firmanın katıldığı fuar, firmalarımız açısından oldukça verimli geçti” dedi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da, bu yıl 58 organizasyonu fuar takvimine aldıklarını söyledi. Yüzlerce işadamını BTSO ve KOSGEB’in destekleriyle yurt dışındaki fuarlara taşıdıklarını belirten Burkay, 2015 yılı sonunda 2 bine yakın iş dünyası temsilcisini fuarlarla buluşturmayı hedeflediklerini anlattı.
BURKAY’DAN İŞ DÜNYASINA FUAR DAVETİ
Automechanika’nın iş dünyası temsilcileri için önemli bir iş gezisi olduğunu ifade eden Burkay, “Fuarlar, iş dünyası temsilcilerinin ufkunu genişletiyor. Son teknolojiler ve yeni iş bağlantıları, kentimizin ve ülkemizin ticaret hacmine de büyük katkı sağlıyor. Üyelerimizi dünyanın farklı coğrafyalarında düzenlenen en prestijli fuarlarla buluşturmaya devam edeceğiz. Bursalı firmalarımızı Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında KOSGEB’le birlikte önemli destekler sağladığımız fuar organizasyonlarına katılmaya davet ediyorum” dedi.
Automechanika Fuarı’nı yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti. Fuarda otomotiv parçaları, lastikler ve aküler, elektronik sistemler, aksesuarlar, tamir, bakım, servis istasyonları ve araç yıkama firmaları stant açtı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>