Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bursa Cumhuriyet Savcısı sert çıktı…

Gelin teslim olun. Kanun karşısında hesap verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok

16 Ağustos 2016 Salı, 12:21
savcı hakim

Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı komutanlarına seslenerek, “Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Gelin teslim olun. Kanun karşısında yaptıklarınızın hesabını verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok” dedi.
Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, mesleki internet sitesi adalet.org üzerinden açıklamalarda bulundu. Köyde çoban bile olamayacak kişilerin paşa yapıldığını öne süren Kaya, 2010’dan beri cemaat tehlikesine karşı hakim ve savcıları uyardığını ifade etti. Firari komutanlara ‘biraz mert olun’ diyen Kaya, şu açıklamayı yaptı:
“Gerçekten size her türlü imkanı sağlayan ülkeniz için ne yaptınız? Devletin en üst makamına gelmiş insan olarak kime hizmet ediyorsunuz? Ülkenin şan ve şerefi böyle mi korunur? Yaptıklarınız Mehmetçiğe yakışır mı?”

BİR CUMHURİYET SAVCISININ GÖZÜNDEN TERÖR OLAYLARI CUMHURİYET SAVCISI KAYA, SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEKİ PAYLAŞIMLARI ELEŞTİRİP, ŞU AN SANAL ALEMDE KLAVYE MEYDAN MUHAREBESİ YAŞANDIĞINI SÖYLEDİ HSYK BAĞIMSIZ ESKİ ADAYI ÖZGÜR KÂTİP KAYA:

“Kaçmayın adam gibi ortaya çıkın”
Örgüt üyelerine seslenen Kaya, “Kaçmayın, adam gibi ortaya çıkın! İnandığınız bir dava varsa sonuna kadar savunun. Niçin silahlı darbe girişiminde bulunduğunuzu anlatın bizde öğrenelim. Türkiye bir hukuk devletidir. Artık hesap vakti geldi. Topluma maddi ve manevi olarak çok büyük zarar verdiniz. İnsanlara yaşattığınız bu hain ve şiddet içeren olaylar yüzünden insanları tedirgin ettiniz. Bir birine güvenlerini yok ettiniz, psikolojisini bozdunuz. Toplumu tam paranoyak yaptınız. Mehmetçiğin adını kirlettiniz. Ülkemizi rezil ettiniz” dedi.

“Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok”
Cuntacılara yatacak yerleri olmadığını vurgulayan Kaya, “Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Artık seçiminizi yapın. Kimseyi yanıltmayın. Gelin teslim olun. Kanun karşısında yaptıklarınızın hesabını verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok! 15 Temmuz’da ne olduğunuzu gördük” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>