Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa caddelerinde yüzlerce bisikletçinin ne işi var?

Bursalı bisikletçiler “İltihabi Bağırsak Hastalığı” hakkında toplumsal farkındalık yaşatmak ve geçtiğimiz günlerde aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Fransız Bisikletçinin ölümünü protesto etmek için pedal çevirdi.

01 Haziran 2015 Pazartesi, 07:19
bisikletci

Inflamatuvar Bağırsak Hastaları Dayanışma Yardımlaşma Derneği ve Bisikletliler Derneği’nin katkılarıyla saat 10’da Fatih Sultan Mehmet Bulvarında bir araya gelen 92 bisikletli 21 kilometre pedal çevirdi. Marmaris karayolunda bir otomobilin emniyet şeridinde çarpması sonucu hayatını kaybeden Fransız bisikletçinin ölümünü de protesto eden bisikletçiler için polis de güvenlik önlemi aldı.
Bursa Acil Pedal Bisiklet Grubu adına açıklama yapan Hakan Kuyumcu, bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu belirterek “Bisiklete saygı göstermeyenlerin hak ettikleri cezayı en ağır şekilde almasını istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>