Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa bu kötü görüntülerden kurtuluyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, halk otobüslerinde kullanılan ve hava kirliliğine neden olan hidrolik yağın bundan sonra Bursa’da kullanılmayacağını açıkladı.

22 Ekim 2015 Perşembe, 21:01
halk otobüsü

Hidrolik yağın kullanılmamasına yönelik kararın Özel Halk Otobüsçüleri Odası’yla varılan mutabakat sonucunda alındığını kaydeden Başkan Altepe, “Alınan karar kapsamında, kullanılan otobüsler de yenilenecek. En fazla 4 yıllık araçlar trafikte olacak” dedi.
Başkan Altepe, hidrolik yağın halk otobüslerinden çıkarılmasıyla hava kirliliğinin önemli oranda azalacağını bildirdi. Mülk sahipleriyle varılan mutabakat çerçevesinde otobüslerin de yenileneceğini kaydeden Başkan Altepe, “Yeni araçların motorları da çevreci olarak bilinen euro5 olacak. Anlaşmayı yeni yaptık. Artık otobüsler 10 numara yağ kullanmayacak ve trafikteki araçlar en fazla 4 yaş olacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>