Bursa Bayırbucak Türkleri’ni unutmuyor

İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi, Osmangazi Belediyesi’nin de desteğiyle Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine 16 yardım TIR’ı gönderdi.

22 Aralık 2015 Salı, 10:38
suriye yardim tiri

İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi, Osmangazi Belediyesi’nin de desteğiyle Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine 16 yardım TIR’ı gönderdi. Bu TIR’larla birlikte 5 yıl içinde İHH’nın Suriye’ye gönderdiği yardım TIR’ı sayısı 250’yi buldu.
‘Suriye Kış Yardımı Kampanyası’ çerçevesinde toplanan yardım malzemelerini taşıyan 16 TIR, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi. Osmangazi Belediye’sinin de 7 TIR ile destek verdiği konvoy sabah saatlerinde Osmangazi ilçesindeki Tayakadın Cami’sinde yapılan törenle uğurlandı.
Zulmün olduğu yerde zulüm görenlerin yanında yer aldıklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bizler de belediye olarak Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve bu tür sıkıntıların yaşandığı daha bir çok yerde onların yanına koşuyoruz, yardımcı oluyoruz. Bu bizim insani vazifemiz. Toplamış olduğumuz ve bu gün burada törenini yapmış olduğumuz 16 TIR’lık yardım Bayırbucak Türkmenleri’ne gidiyor. Ama biz bu yardımları götürürken orada din, dil, milliyet ayrımına bakmıyoruz. Mazlum, zulüm gören kişilere biz bunları ulaştırıyoruz” dedi.
5 yıldan beri organizasyonların en güzelini yaptıklarını ifade eden İHH Bursa Şubesi başkanı Hüseyin Kaptan ise “Bu güne kadar Bursa’mız oradaki zulmü gördü ve o kardeşlerimizin yanında olduğunu gösterdi. Bu gün 250’nci tırımızı da yolluyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>