Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Burkay, 7 dilde dünyaya seslendi…

“Türkiye İle Birlikte Büyüyün”

13 Ağustos 2016 Cumartesi, 12:55
burkay

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) İbrahim Burkay, twitter üzerinden 7 dilde yayınladığı mesajla dünyaya seslendi.

Burkay, kendisine ait twitter hesabından “Türkiye İle Birlikte Büyüyün” hashtagi’yle birlikte Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça ve İspanyolca olarak paylaştığı mesajda, “Ülkemiz her zorlu dönemin ardından olağanüstü bir çıkış yakalamıştır. Türkiye’ye güvenen girişimciler, bugüne kadar dünya ortalamasının üzerinde kazanç elde etmiştir ve etmeye de devam edecektir. Kıtalararası üretim ve lojistik üssü konumundaki Türkiye, global düzeydeki aktörlüğünü yarında çok daha güçlü bir şekilde taşıyacaktır. Türkiye’ye güvenen yatırımcı hiçbir zaman kaybetmemiştir. Ülkemiz, özellikle son  10 yılda özel sektörü ile birlikte tarihinin en yüksek ekonomik performansına ulaşmıştır. 50 bine yakın yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin son 15 yılda ihracatı yüzde 400, gayri safi milli hasılası ise 3 kattan fazla artarak 720 milyar Dolara yükselmiştir. Son 10 yılda 150 milyar dolarlık yabancı yatırım çeken Türkiye, teşvik ve özelleştirme  politikalarıyla yeni yatırımlar için de cazibe merkezi kimliği taşımaktadır. Türkiye’de her yıl 1 milyon motorlu kara taşıtı ve 1,2 milyon adet konut  satılıyor.  Perakende harcaması ise yıllık 240 milyar doları aşıyor. 26 çeyrektir büyüyen Türkiye, Avrupa’nın borçlanma dengesi en güçlü ekonomisidir. OECD verilerine göre  Türkiye, önümüzdeki 2 yılda da en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olacaktır. İktidarı ve muhalefeti ile millet olarak tarihi bir dayanışma ve ortak hareket kültürü yakalayan Türkiye, 2023  ve gelecek hedeflerine artık daha yakın. İş dünyası olarak Bursa büyürse Türkiye Büyür inancıyla ortak hedeflerimize dünden daha kararlı adımlarla yürümeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

12

34

56

89

10

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>