Burgazspor’da geleneksel sünnet şöleni

30 Ağustos 2015 Pazar, 11:38
BURGAZSPOR’DAN SÜNNET ŞÖLENİ

Mudanya Güzelyalı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Burgazspor Kulübü, geleneksel hale getirdiği 23. toplu sünnet şöleninde 20 ailenin çocuğunu sünnet ettirdi.
Güzelyalı Kent Meydanı’nda konukların ağırlandığı alanda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şölen Kur’an tilavetiyle devam etti. Törende konuşan Burgazsor Başkanı Ali Aras, “Doğma büyüme buralıyım. Bu mahallenin tozlu topraklarında çok top oynadım. Burgazspor’un hiçbir sünnet şölenini kaçırmadım. Takımın yabancı saha dahil bütün maçlarını takip ettim. Bu günleri görmeyi Allah bana nasip etti. 150 Lisanslı sporcumuzun 97 adedi 15 yaş ve altını oluşturmaktadır. İlçemizde bütün kategorilerde müsabakalar çıkan tek kulübüz” dedi.
AK Parti Milletvekili İsmet Su ise, “Yardımlaşmayı şiar edinmiş Türk halkı, düğünde, cenazede birlik ve beraberlik içerisinde olmayı başarmıştır. Bu şölenin devamını sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sünnet çocuklarını ve ailelerini tebrik ediyorum, Allah evlenmelerini de göstersin” şeklinde konuştu.
Sünnet şöleninde çocuklara verilen hediyelerin ardından Bursa Uludağ Mehter Takımı mini bir konser verdi. Sünnet şölenine Bursa AK Parti milletvekilleri İsmet Su ile Hakan Çavuşoğlu, Burgazspor Başkanı Ali Aras, AK Parti İlçe Başkanı Erdal Kaya, MHP İlçe Başkanı Yüksel Kesen, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
BURGAZSPOR’DAN SÜNNET ŞÖLENİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>