Burası Bursa…Ev değil Hamitler Çöplüğü sanki…

Bursa’da yaşlı adamın evinden üç kamyon çöp çıktı.

23 Ekim 2015 Cuma, 10:51
çöpevv

Merkez Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi 1. Garaj Sokak’taki eve gelen zabıta ve temizlik görevlileri, 58 yaşındaki Recep Hüseyin Aşkın’a ait müstakil gecekondudan kamyonlar dolusu çöp çıkardı. Çevreye yayılan kötü kokular sebebiyle mahalle sakinlerinin şikayetçi olduğu ev belediye ekipleri tarafından temizlendi. Zabıta ve temizlik işçileri, kötü koku yüzünden bazı odalara girmekte güçlük çekti. Maske takarak çalışmalarını sürdüren ekipler, yaşlı adamın evinden üç kamyon çöp çıkardı.

çöpev
Yaşlı adamın tek başına yaşadığını ve akli dengesinin yerinde olmadığını belirten Bahar Mahallesi Muhtarı Mustafa Meriç, “Bu arkadaşımızı yıllardır tanıyoruz. Kendisi tek başına yaşıyor. Evini çöplüğe çevirdi. Komşuları bu durumdan çok şikayetçi. Pazardan ve çöplerden topladığı atıkları evinde biriktirmiş. Evin için kokudan durulacak gibi değil” dedi.
Osmangazi Belediyesi temizlik ekipleri, evdeki çöpleri atarken, elektronik cihazlara ve yaşlı adamın şahsi eşyalarına dokunmadı. Saatler süren temizliğin ardından boşaltılan ev ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>