Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

BUDO seferleri o noktaya başlıyor

Büyükçekmece-Mudanya Feribot seferleri bayramdan önce başlıyor

20 Haziran 2016 Pazartesi, 08:42
büyükçekmece

Büyükçekmece-Mudanya Feribot seferleri bayramdan önce başlıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen Büyükçekmece – Mudanya Feribot Hattı bayramdan önce başlayacak.Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece ve Mudanya arasındaki feribot seferlerinin çok önemli bir ulaşım hizmeti olduğunu belirterek; “Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı.
“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşecek olan Bursa Deniz Otobüsleri işletmesi (BUDO) Büyükçekmece – Mudanya Feribot Seferlerine başlanıyor. Feribotların yanaşacağı Büyükçekmece Mimarsinan İskelesi’nde, Büyükçekmece Belediyesi’nce sürdürülen çalışmaların sona ermesinin ardından gerekli izinler alındı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek; “Bölge halkımızdan bu yönde ciddi bir talep vardı. Bu talepleri dikkate alarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Mudanya ve Büyükçekmece arasındaki feribot hattı projesini hayata geçirdik. İstanbul trafiğini rahatlatması adına, önemli bir ulaşım hizmetini hayata geçirebilmek adına bu proje çok önemlidir. Şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“BİR KAÇ GÜN İÇİNDE SEFERLERE BAŞLANACAK”
Büyükçekmece – Mudanya hattı ile ilgili bir açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, seferlerin bir iki gün içinde başlayacağı belirterek; “Hedefimiz birkaç gün içerisinde son evrakları tamamlayarak, BUDO ile Bursa Büyükçekmece seferlerini başlatmaktır” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>