Bu park Demirtaş’a nefes aldıracak

Her mahalleye park ve yeşil alanlar yaparak vatandaşlara nefes aldıran Osmangazi Belediyesi, yapımı tamamlanan Demirtaş Parkı’nı törenle hizmete açtı.

21 Mayıs 2015 Perşembe, 11:33
demirtaşş

Yeniden yeşil Bursa için çalışan Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Parkı’nı hizmete açtı. Başkan Mustafa Dündar, “Yeni parklar yapıp yeşil alanlar oluşturuyor, ormanlarımızı çoğaltıyoruz. Osmangazi’ye 6 yılda 300 yeni park ve meydan ile 253 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdık. Demirtaş’a 2009’dan bugüne kadar 15 park yaptık, 25 bin 154 metrekare yeşil alan oluşturduk. Bugün de bu amacımızın bir parçası olan Demirtaş Parklarımızı hizmete açıyoruz. Bildiğiniz gibi daha önce burada 8 parkımızın açılış töreni için bir araya gelmiştik. Şimdi de iki parkı daha Demirtaş’a kazandırıyoruz. Parklarımız için yaklaşık 500 bin TL kaynak kullandık. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.demirtaş
Demirtaş’ta hizmet üretebilmek için 2 bin 900 metrekare alan kamulaştırdıklarını, sadece kamulaştırmalar için 3 milyon 100 bin TL kaynak kullandıklarını söyleyen Başkan Dündar, “Eğitime yüzde yüz destek veren bir belediye olarak Tarık Çevikel İlköğretim Okulumuza Anaokulu ek binası yaptık. Yine Demirtaş’ta birçok okulumuzun yol, bahçe duvarı, ağaçlandırma, boya badana gibi ihtiyaçlarını giderdik. Kapalı Yüzme Havuzumuz ve geçtiğimiz ay hizmete açtığımız Atıcılık ve Trap Tesisleri sadece Osmangazi’ye değil, Bursa’ya hitap eden iki önemli yatırımımız oldu. Yapımı devam eden Demirtaş Meydanı çalışmamız, Bursa’ya örnek olacak önemli büyük bir proje. 15 bin metrekare alan üzerinde kurulan meydan düzenlememizin camii inşaatı bitmek üzere. Meydanımız tamamlandığında kültür merkezi, hizmet birimleri, camii, sosyal alan ve otoparkı ile ihtiyaç duyulan her şeyin yer aldığı cazibe merkezi olacak. Her alanda hizmetlerle buluşturduğumuz Demirtaş’a yatırımlarımız aralıksız devam edecek” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım da, “Osmangazi’de önemli işler yapılıyor. Osmangazi’nin bütün mahalleleri hizmet alıyor. Ben başta Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere Osmangazi’ye bu güzelliklerin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Törene katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Osmangazi Belediyesinin gerçekleştirdiği yatırımlarla, ilçenin çehresini değiştirdiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>