Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bu heyecan Bursa’da yaşanacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Gemlik Belediyesinin destek ve ev sahipliğinde organize edeceği Türkiye Motokros Şampiyonası 4. Ayak Yarışları Şahintepe Parkurunda yapılacak.

28 Temmuz 2015 Salı, 12:50
motokros

Gemlik ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaklaşık iki yıl önce ulusal ve uluslararası Şampiyonalara hazır hale getiren ve Avrupalı gözlemcilerin de tam puan verdiği Şahintepe Parkuru bir buçuk yıl içinde 4. Büyük organizasyona ev sahipliği yapmış olacak. Spor Toto Genel Müdürlüğünün de büyük katkı sunduğu organizasyon 8 Ağustos Cumartesi ve 9 Ağustos Pazar günleri gerçekleşecek. 4. Ayak Motokros Türkiye Şampiyonasında 30 kulüp, yaklaşık 100 sporcu ile mücadele edecek.
Gemlik Şahintepe Parkurunda ilk olarak 2013 yılı Aralık Ayında Türkiye Enduro Şampiyonası finalleri organize edilmişti. 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde Türkiye Motokros Şampiyonası finallerinin merkezi olan Şahintepe Parkuru, Nisan 2015 tarihinde yapılan Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası ile adını tüm dünyaya duyurmuştu. Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Komitesi Başkanı Mahmut Akülke, böylesi bir pisti Motosiklet sporlarına kazandıran Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, belediyelerin destekleriyle uluslararası standartlardaki parkurun her geçen gün daha da geliştirildiğine dikkat çekti. 1870 metre uzunluğundaki pistin Türkiye ve Avrupa’nın en iyi yarış merkezlerinden birisi haline geldiğini vurgulayan Mahmut Akülke, “Şahintepe Parkuru dünya standartlarına kavuştu. Artık burada birçok sporcu yarışlara hazırlanabiliyor. Gemlik Motokros Sporlarında bir merkez haline dönüşüyor. Bu parkurda yılda iki üç ulusal ve uluslararası organizasyon yapılacak. Federasyonumuz da Gemlik’e büyük önem veriyor. Gemlik 8-9 Ağustos tarihlerinde de bir büyük şampiyonaya ev sahipliği yaparken, bu heyecanın merkezi olmanın gururunu yaşayacaktır. Türkiye’nin en iyi sporcuları Gemlik’e geliyor” dedi. Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Özülke, şampiyonalara her zaman büyük katkı veren Spor Toto Genel Müdürlüğü yetkililerine de teşekkür etti.
Gemlik’te bir büyük organizasyonu daha düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, ilçenin spor merkezi haline geleceğini savundu. Gemlik’te uluslararası düzeyde Güreş, Karate ve Motokros Şampiyonaları düzenlendiğine dikkat çeken Refik Yılmaz, tüm spor branşlarına yönelik alt yapı ve tesis hamlesinin süreceğini müjdeledi. Sporun ve sporcunun desteklenmesine devam edileceğini açıklayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik’in adının sadece Futbol ve Basketbol gibi branşlarda değil, salon ve ekstrem spor branşlarında da duyurmasının onurunu yaşadıklarını söyledi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa ve Gemliklileri Türkiye Motokros Şampiyonasında görmek istediklerini ifade ederek, belediye olarak Şahintepe Parkuruna ulaşım konusunda bundan önce olduğu gibi yine her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>