Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bu güzellik yeni çehreye kavuşacak

Bursa’nın Orhaneli ilçesinin saklı zenginliği Sadağı kanyonu turizme açılıyor.

10 Aralık 2015 Perşembe, 09:07
sadagi

Bursa’nın Orhaneli ilçesinin saklı zenginliği Sadağı kanyonu turizme açılıyor.
BEBKA tarafından finanse edilen Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı ile ilgili Orman Su İşleri Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve Orhaneli Belediyesi ortaklığı ile hazırlanan proje tanıtıldı. İbrahim Hüsnü Çağlayan Konferans Salonu’ndaki tanıtım toplantısında Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş’ın yanı sıra Orman Su İşleri Doğa Koruma Milli Parklar 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör, Kaymakam Abdulhalim Can, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Yahya Güngör, 2014 yılında tescili yapılan Sadağı kanyonunun ortak proje ile turizmin hizmetine sunulacağını ifade etti. Projede tanıtım merkezi binası, 6 adet kamelya, 4 adet köprü ve biyolojik çalışma merkezi yer aldığını dile getiren Güngör, proje maliyetinin 243 bin TL olacağını sözlerine ekledi.
Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı’nın işletmesini Orhaneli Belediyesi olarak 5 yıllığına üstlendiklerini ifade eden Tatlıoğlu ise, Orhaneli’nin Dünyanın en güzel bölgesi olduğunu söyleyerek, “Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı bizim turizmde en önemli varlığımız. Yürütülen projede olduğu gibi her konuda desteklerini esirgemeyen başta kaymakamımız olmak üzere bütün kurumlara teşekkür ederim” dedi. Tatlıoğlu, Mayıs 2016 tarihinde bitecek proje ile Sadağı kanyonunun bölgenin cazibe merkezi olacağını kaydetti.
Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, Orhaneli’de yapılan çalışmaları ilgiyle izlediklerini, bunun bölgenin kalkınmasına yönelik çok önemli proje olduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>