Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bu fotoğraf Bursa’da çekildi…

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Sportif Havacılık Kulübü organizasyonuyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen Turizm ve Havacılık Festivali görsel şölene sahne oldu.

08 Eylül 2015 Salı, 12:09
gökyüzü

Mustafakemalpaşa’nın doğal güzellikleri ve alternatif sporlara yönelik potansiyelinin tanıtılması hedefiyle 5-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale yurt içi ve yurt dışından 97’si erkek, 14’ü kadın 111 sporcu katıldı. Elverişli hava akımlarına sahip olan 420 metre yükseklikteki Erkızı Tepesi’nden arka arkaya havalanan onlarca paraşüt, Üçbeyli Mahallesi’nde özel olarak hazırlanan alana indi. Festival boyunca 900 kalkış gerçekleştiren paraşütçüler gök yüzünü renklendirirken, yeteneklerini konuşturan sporcuların akrobatik hareketleri de ilgiyle izlendi.
Yamaç paraşütüyle yolcu olarak uçmak isteyenlerin bu yıl da tandem paraşütle (iki kişilik paraşüt) uçuş heyecanı yaşadığı festivale ev sahipliği yapan Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, uçuşları yakından takip etti. Kurtulan, “Yamaç paraşütüne yönelik ilgiyi son yıllarda arttıran bu festivalle Mustafakemalpaşa’nın güzelliklerini insanlarla paylaşma imkanı sunuyoruz. Gelecek kuşakların doğa ile barışık olmasını istiyoruz. Hem spor, hem de turizmin güzelliğini gelecek yıllarda da birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>