Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bu da kurban kesme kuyruğu

16 kez izlendi, 16 Eylül 2015 Çarşamba

Kurbanlık hayvanlarını Güngören Belediyesi’nin kurban kesim alanında profesyonel ekiplere kestirmek isteyen vatandaşlar, günler öncesinden sıra aldı. Hayvanlarını bayram günü erken saatlerde kestirmek isteyen vatandaşlar, geceden sıraya girerek belediye önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.


Güngören Belediyesi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla oluşturulan modern kurban kesim alanına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bayrama sayılı günler kala aldıkları kurbanları Güngören Belediyesi kurban kesim ekipleri aracılığıyla kestirmek isteyen Güngörenli yüzlerce vatandaş, belediye önünde akşam saatlerinden itibaren kuyruğa girdi. Bayram günü kurbanlarını erkenden kestirmek için sıraya giren vatandaşlar, metrelerce kuyruk oluşturdu.
SIRA ALMAK İÇİN AKŞAMDAN SIRAYA GİRDİLER
Kurban sırası almak için akşam saatlerinde belediye önüne gelerek sıraya giren Mustafa Şakar, “Biz buraya kurban kesim sırası almak için geldik. Öncelikle Güngören Belediyesi’ne bize verdiği bu hizmetten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Dün akşam saat 23.00’te buraya geldim. Benden önce gelenler de var. Ben 15’inci sıradayım. Normalde sabah 08.30’da sıra verilmeye başlanıyor ama işimizin erkenden bitmesi için erkenden geldik” diye konuştu.
SIRA BEKLERKEN UYKUYA YENİK DÜŞTÜ
Sabaha kadar belediye önünde adeta nöbet tutan vatandaşlardan bazıları uykuya yenik düşerek bankların üzerinde uyudu. Bazıları ise beklemek durumunda oldukları saatleri geride bırakmak için müzik dinledi.
Günün ilk ışıklarıyla birlikte belediye önünde bekleyenlerin sayısı giderek arttı. Saatler 08.30’u gösterdiğinde vatandaşlar gruplar halinde içeri alındı. Bayram günü kurbanlarını erkenden kestirmek isteyenler uzun bir bekleyişin ardından kesim sıralarını aldı.
Yaklaşık 12 saatlik bir bekleyişin ardından sırasını alan Sefer Şimşek, “Akşam 20.30’dan beri buradaydım. Dördüncü olarak sıraya girdim ve kesim sıramı aldım. Şu an için mutluyuz. Allah kabul etsin ve herkese nasip etsin” diye konuştu.
Hızır Yılmaz ise, “Akşam saat 22.30’da buraya geldim. Sabaha kadar burada düzgün bir şekilde bekleyip sıramızı aldık. Beşinci sırayı aldığım için de mutluyum” ded

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>