Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bu adamlarda polis ve asker tipi var mı?

Bursa’da kendilerini polis ve asker olarak tanıtan şahıslar yakalandı. Yaşlı bir adam 60 bin lirasını telefon dolandırıcılarına kaptırmaktan son anda polisin dikkati sayesinde kurtuldu.

01 Ekim 2015 Perşembe, 12:52
yandol

Türkiye’nin dört bir yanında kendini savcı, polis ve asker olarak tanıdan telefon dolandırıcıları, bu kez polisin dikkatine takıldı. Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesindeki bir alışveriş merkezinin önünde telefonla konuşan kişilerin şüpheli hareketleri, polis ekiplerini harekete geçirdi. 74 yaşındaki S.H. ve eşi E.H.’ye (71) kendilerini polis olarak tanıdan A.Y. ve S.A., telefonu kapatmadan merkez Yıldırım ilçesindeki adrese gitmek için taksiye bindi. Telefonu hiç kapatmadan taksi ile yola çıkan A.Y. (23) ve S.A. (19), Maltepe Mahallesi’nde ticari araçtan indi. Telefon konuşmalarını hiç kesmeyen iki şüpheli, Çamlık Sokağı üzerine geldiklerinde S.H. ve eşi E.H.’nin apartman girişine bıraktığı 60 bin lirayı alırken polis ekiplerini fark etti. Polis ekiplerinden kaçmak isteyen telefon dolandırıcıları, kısa süren kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı.
Alınan ifadelerinin ardından iki şüpheli adliyeye sevk edilirken, S.A.’nın Isparta’da da telefon dolandırıcılığı ile 41 bin lira aldığı ortaya çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>