Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’dan demokrasi şehitlerine vefa

Hiçbir gücün Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını dünyaya ispatladık.

09 Ağustos 2016 Salı, 16:25
65 BİN KİŞİ BURSA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI'NA AKIN ETTİ İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA: "BU NASIL BİR İHANETTİR, BU NASIL BİR SATILMIŞLIKTIR, BU NASIL BİR AHLAKSIZLIKTIR" "BÖYLE BİR ŞEYİ BU MİLLET TARİHİNDE GÖRMEDİ"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 15 Temmuz darbe girişimine karşı milli mücadele ruhuyla canlarını ortaya koyan demokrasi şehitlerinin çocuklarına ve birinci derece yakınlarına burs verecek.
Şehit yakınları ve gaziler için başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyasına 1 milyon liralık destek veren BTSO, demokrasi ve milli iradeyi korumak için canlarını hiçe sayan şehitlerin emaneti olan çocuklarına burs yardımında bulunacak. Şehit çocukları ile birinci derece yakınları, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’ni tercih etmesi halinde öğrenim süreleri boyunca BTSO’nun burs desteğinden faydalanabilecek.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “15 Temmuz gecesinde hiçbir gücün Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını dünyaya ispatladık. Bu örnek kenetlenme ile iradesine ve demokrasisine sahip çıkan Türk milleti, yaralarını sararken de büyük bir dayanışma gerçekleştiriyor. Bursa iş dünyası olarak bizler de darbe girişimini engelleyen şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmayı kendimize görev olarak kabul ediyoruz. Demokrasi kahramanlarımızın çocuklarına ve birinci derece yakınlarına Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’ni tercih etmeleri halinde burs desteği vereceğiz” dedi.
İbrahim Burkay, yardım kampanyasına oda olarak 1 milyon TL destek sağladıklarını hatırlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>