BTSO 126 yaşında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 126. yaşını kutluyor.

06 Haziran 2015 Cumartesi, 18:09
btso

Bursa’da 6 Haziran 1889 tarihinde Koza Han’da Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları tarafından kurulan BTSO, 126’ncı yıldönümünü kutluyor. BTSO yönetim kurulu Atatürk anıtına çelenk sundu. BTSO heyeti daha sonra odanın kurucu Başkanı Osman Fevzi Efendi’yi Emir Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında andı.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, BTSO’nun bu topraklarda yaşayan insanların savaşlarla yıprandığı ve sanayi devriminin ıskalandığı bir dönemde kurulduğuna işaret ederek, “Özel teşebbüsün henüz filizlendiği bir dönemde Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının böyle bir eseri hayal etmesi, kurması ve bugünlerin temelini atması, sahip oldukları vizyonu ortaya koymaktadır. Başta Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları olmak üzere, Türkiye’nin en köklü iş dünyası örgütlerinden biri olan BTSO’yu kuran ve bugünlere ulaştıran tüm büyüklerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 35 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası olma ayrıcalığına sahip olan BTSO, Bursa’yı yeni vizyon ve makro projelerle ulusal kalkınma hedeflerimizin liderliğini yapmak için çalışıyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>