Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Bozbey öğrencilere yerel yönetimleri anlattı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kariyer günleri kapsamında Emirkoop İlkokulu 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 16:29
BOZBEY İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YEREL YÖNETİMLERİ ANLATTI

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kariyer günleri kapsamında Emirkoop İlkokulu 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerin yerel yönetimlere ilişkin sorularını cevaplayan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kariyer günleri kapsamında Emirkoop İlkokulu 4. sınıf öğrencilerini Halk Evi’nde bulunan Basın Toplantı Odası’nda ağırladı. Öğrenciler, sosyal bilgiler dersinde işledikleri yerel yönetimler konusunda merak ettikleri konularda Başkan Bozbey’e sorular yöneltti. Başkan Bozbey de örnekler vererek yerel yöneticilerin görev ve sorumluluklarını öğrencilere aktardı. Emirkoop öğrencilerinin oyun parklarının sürekli tahrip edildiğini ve duvarlara hoş olmayan yazılar yazıldığını söylemesi üzerine Bozbey, her şeyin iyi eğitimle olduğunu söyledi. Bozbey, “Bu tür olaylarla çok sık karşılaşıyoruz. Bu nedenle çocuklarımıza iyi bir eğitim vermeliyiz. Ancak eğitimle bunların önüne geçebiliriz” şeklinde konuştu.
Ayvalı Dere’nin kirli akmasıyla ilgili bir öğrencinin sorusu üzerine Bozbey, çocukluk döneminde Ayvalı Dere’de balık tuttuklarını anlatarak sanayileşme sonucunda derede artık canlıların yaşayamaz hale geldiğini belirtti.
Emirkoop öğrencilerini Basın Toplantı Odası’nda ağırlayan Bozbey, ziyaretin sonunda çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek çeşitli hediyeler verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>