Bozbey atık pil toplayan öğrencileri ödüllendirdi

Bozbey 2 bin kilo gram atık pil toplayan öğrencileri ödüllendirdi

15 Haziran 2016 Çarşamba, 11:13
BOZBEY, 2 BİN KİLOGRAM ATIK PİL TOPLAYAN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Atık Pil Toplama Kampanyası ile 6 ayda toplam 2 bin kilogram atık pil toplayan Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu öğrencileri, Nilüfer Belediyesi tarafından ödüllendirildi.
Bursa genelinde toplam 37 okulun katıldığı Atık Pil Toplama Kampanyası amacına ulaştı. Kampanyaya katılan okullar toplam 4 bin 901 kilogram pil toplayarak, çevrenin korunmasına önemli bir katkı sağladı. 15 Ekim 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen kampanyada en fazla pili, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu toplayarak hem Nilüfer hem de Bursa’da birinci oldu. Toplam 2 bin kilogram atık pil toplayan çevreci öğrenciler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından ödüllendirildi.

BOZBEY, 2 BİN KİLOGRAM ATIK PİL TOPLAYAN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Çevre bilincine çok fazla ihtiyacımız olduğu süreçte bunu başarabilmeniz çok önemli. Doğaya atılan her pilin, çevreye ve suya ne kadar zarar verdiğini biliyoruz. Pilleri doğaya atmak yerine, onları bilinçli bir şekilde toplayıp bertaraf etmemiz gerekiyor. Sanayi sektöründe de çevre duyarlılığının artması gerekiyor. Konutlarda bu duyarlılığın arttığını görüyoruz. Ancak sanayi sektöründe ne yazık ki böyle değil. Sizlerin aracılığıyla sanayicilerimize seslenmek istiyorum. Gelin, çevreye sahip çıkalım, çevreye duyarlı olalım ve çevre kirleticilerini her ne pahasına olursa olsun önleyelim. Geleceğimize bu şekilde önemli bir katkı sağlayalım. Çünkü çevre, ya hepimizi mahfedecek ya da koruyacak. Çevrenin bizi koruması için ne gerekiyorsa yapalım. Atık pil ve atık yağları bilinçli şekilde toplayalım ve gaz salımını önleyelim” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Bozbey, çevreci öğrenciler adına ödülü Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu Müdürü Erol Ardahanlıoğlu’na verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>