Botanik Park’ta istenmeyen görüntüler

Bursa’nın önemli mesire alanlarından Soğanlı Botanik Parkı, bahar ile birlikte hareketlendi. Her gün onlarca ailenin piknik yapmak için gittiği Çukurca Mahallesi’ndeki Soğanlı Botanik Parkı’nda çevre düzenlemeleri ve havuz temizliği konusunda titizlik gösterilmemesi vatandaşları üzüyor.

07 Mayıs 2015 Perşembe, 12:25
bonatik

Çay bahçesi olarak hizmet veren kafeteryanın yanındaki havuz, mart ve nisan ayındaki güzel havalarda bakımı yapılarak devreye alınmaması sebebiyle çöplüğe döndü. Botanik Park’ın yeşilliğine uymayan bir manzaranın ortaya çıktığını belirten vatandaşlar, belediye görevlilerinin havuzların bakım ve temizliğini yaparak faliyete geçirmelerinin parkı canlandıracağını
söyledi. Yer altı sularının en bol olduğu bir bölgede havuzların faal tutulmamasını yadırgadıklarını belirten vatandaşlar, “Belediye bu havuzlara bakım yapmayınca yaprak birikintisi toplanıyor. Böyle olunca yoldan geçenler de ellerindeki çöpleri havuzlara atmaya başlıyor. Su şehri Bursa’ya çöplük olan havuzlar yakışmıyor” dedi.
Bu arada çok sayıda vatandaş havaların 30 derece sıcaklığa ulaşması ile birlikte parklara akın etti. Aileleri ile çimenlerin üzerinde piknik yapan vatandaşlar, yeşilliğin keyfini çıkartarak baharın gelişini kutladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>