Boru hattı hayal kırıklığı oldu…

Bursa’nın dağ yöresinden geçecek olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’yle verimli arazilerinin büyük bir kısmını kaybedecek olan dağ köylüleri kendilerine teklif edilen kamulaştırma bedellerinden şikayetçi.

18 Ekim 2015 Pazar, 11:19
petrol dogalgaz arama sondaj

Orhaneli, Harmancık, Keles ve Büyükorhan’ın köylerini gezen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a köylüler dert yandı. Ürünlerinin para etmediğinden şikayet eden Orhaneli’nin Tepecik, Dereköy, Kadıköy ve Büyükorhan’ın Durasan ve Aktaş köylüleri kısa adı TANAP olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’yle tarlaların çoğunu kaybedeceklerini, üstüne bir de kendilerine ‘acele kamulaştırma’yla arazi değerlerinin 10’da 1’i fiyatlar teklif edildiğini söyledi.
İran doğalgazını Almanya’ya ulaştıracak ve dağ yöresinde 20 köyden geçecek projeyle ceviz, vişne, erik gibi bahçelerinin büyük bir kısmını kaybedecek olan köylüler, Erkan Aydın’a, “Ürünlerimizin çoğunu bu projeyle kaybedeceğiz. Bizlere teklif edilen kamulaştırma bedelleri komik rakamlar. Gerçek değerlerinin çok çok altında. Bize teklif edilen kamulaştırma bedellerinin arttırılmasını ve bize gerçek değerlerin verilmesini istiyoruz” dedi.
Şikayetleri dinleyen Aydın ise, konuyu araştıracağını ve yeniden milletvekili seçilmesi halinde gerekirse konuyu TBMM gündemine taşıyacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>