Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Boğulma tehlikesi atlatan genç kızı mak kurtardı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde boğulma tehlikesi atlatan genç kızı MAK ekibi kurtardı.

10 Ağustos 2015 Pazartesi, 23:37
BOĞULMA TEHLİKESİ ATLATAN GENÇ KIZI MAK KURTARDI

Bursa’nın Mudanya ilçesinde boğulma tehlikesi atlatan genç kızı MAK ekibi kurtardı.
Armutlu-Kapaklı’da denizde kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarına destek vermeye giden Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (MAK), yakıt almak için geldiği Mudanya’da boğulmak üzere olan kızı kurtardı. Ekipler, yakıt ikmali sırasında, Beyaz Kayalar Plajı girişine, kıyıdan 20 metre açıkta çırpınan genç kızın imdadına koştu. Vatandaşların bütün çabalarına rağmen kurtarmayı başaramadıkları kıza ulaşan MAK ekibi, genç kızı tekneye alırken, kıyıdakilerden de 112 ambulansı çağırmalarını istedi.
Kıyıya getirilerek kumsala yatırılan 17 yaşındaki N.B’nin Bursa da öğrenci olduğu, ailesiyle denize girmek için Güzelyalı’ya geldiği öğrenildi. Genç kıza ilk müdahale, acil müdahale konusunda tecrübeli olan MAK ekibi tarafından yapıldı. Boğulmaktan son anda kurtarılan genç kız 112 ambulansıyla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>