Son Dakika
25 Ocak 2017 Çarşamba

Bizim yaptıklarımızı hayal dahi edemezler

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal bir taraftan “Demokrasi Yürüyüşleri” ile vatandaşlarla beraber olurken, diğer taraftan da köylerden mahallelere dönüşen yerlerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

26 Temmuz 2016 Salı, 18:03
IMG-20160725-WA0020

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal bir taraftan “Demokrasi Yürüyüşleri” ile vatandaşlarla beraber olurken, diğer taraftan da köylerden mahallelere dönüşen yerlerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Kontrol çalışmalarına Mudanya Atış Poligonu’ndan başlayan İlçe Başkanı Dr.Murat Ünal, “Atış poligonunun düzgün bir poligon haline getirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Proje çalışmalarımız var” dedi. Çepni Mahallesi ile Mudanya arasındaki yolun yanına yeni bir yol daha yapılacak şekilde Büyükşehir’e ait iş makinaları ile yolun çok güzel genişletildiğini belirten Başkan Ünal, Çepni Mudanya yolunun bu sene sıcak asfalt yapılmayacağını, satıh kaplama yapılacağını söyledi. Buradan Dereköy’ü ziyaret eden Dr.Ünal burada vatandaşlar ile sohbet edip dertlerini dinledi. Çekrice ile Dereköy arası yolda geçen yıl alt yapı çalışmalarını bitirdiklerini, bu yıl da planda olmamasına rağmen yaklaşık 5 km yerin sıcak asfalt işlemini yaptırdığını sözlerine ekledi.
Sıkıntılı olan ve yatırım programında olmayan Eşkel’ in üstünden gurup yolu olarak söylenebilecek Söğütpınar Ayazma arası yolun da Büyükşehir Belediyesi tarafından programa alındığını gözlemlediğini belirten Dr.Murat Ünal, “Emirler Yenicesi’ni yukarıya bağlayan yol güzergâhından Ayazma’ya kadar olan yerin alt yapı çalışmaları bitti. Üzerine asfalt çalışmaları yapılmaya başlanacak hale geldi. Çok sıkıntılı yoldu. Bunlar yatırım planlarında da yoktu. Mudanya’nın acil ihtiyacı diyerek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye izah ettik. Başkan’ın talimatı ile yollarımız bu hale geldi. Yapacak çok daha işimiz var” dedi. Evciler ile Emirler Yenicesi’nin yukarı çıkan yolun çok güzel bir yol olduğunu belirten Başkan Ünal, Eşkel’e ve Ayazma Sahilleri’ne ulaşabilmek için alternatif yolların biran önce faaliyete geçmesi için gayret sarf ettiklerini sözlerine ilave etti.
Eşkel Sahili’nde yapılan çalışmaları da yerinde gezen İlçe Başkanı Ünal, geçen yıl Başkan Recep Altepe’nin vatandaşların talebi üzerine yürüyüş yolları ile aydınlatma işlemlerinin çözüleceği sözünü verdiğini ve sözünü tuttuğunu söyledi. Ünal, “Başkan Altepe’ye çok teşekkür ediyoruz. Ne söz verdi ise yerine getirdi. Gördüğünüz yaklaşık 7 km’lik bisiklet ve yaya yolları ile elektrik aydınlatma işlerinin yapımına bu kış sezonunda başlamıştı. Yaz sezonuna girerken bitirildi. İşte hizmet, işte verilen sözlerin karşılığı” diyerek Altepe’ye teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>