Bitmeyen yol çalışması tatilcileri bezdirdi

Bursa İzmir karayolunun Susurluk-Mustafakemalpaşa arasındaki yol çalışmasından dolayı trafiğin kısmen kapatılması, vatandaşların tatil dönüşüne denk gelince işkenceye dönüştü.

28 Ağustos 2015 Cuma, 13:01
trafik yol çalişmasi

Bitmeyen yol çalışması sebebiyle karayolunda uzun kuyruklar oluşuyor. İzmir ile İstanbul’u birbirine bağlayan yolda trafik, vatandaşların tatil dönüşüne de denk gelince adeta durma noktasına geldi. Haftalardır devam eden çalışmanın ne zaman biteceği ise merak konusu.
Trafik çilesinden muzdarip olan Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Acar, “Şimdi sayın yetkililere hatırlatmak ve sormak istiyorum. Bu yolun iki bölgeyi (Marmara ve Ege) ve iki metropolü (İstanbul ve İzmir) birbirine bağlayan biricik ana arter olduğunu bilmiyor musunuz? Böylesine önemli bir yolun yapımı veya düzenlenmesi haftalar sürer mi? Eğer bu yolun düzenlenmesi bu kadar önemli ise bunu niçin insanların tatil dönüşüne denk getiriyorsunuz? Bu düzenlemeyi Eylül hatta Ekim sonuna bırakamaz mıydınız? Hadi bunların hiçbirini düşünemediniz, hiç değilse kapatılan yoldaki bir şeridi açık bırakamazmıydınız?” dedi.
Öte yandan Mustafakemalpaşa ve bölgede oturanlar da trafik çilesinden şikayetçi. Vatandaşlar bölgenin milletvekili olan Önder Matlı’nın konuya acilen el atarak karayolları yetkililerinden aciliyet talep etmesini istediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>