Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Birkan, “7 Haziran milat olacak”

08 Nisan 2015 Çarşamba, 12:37
birkan-zekeriya

Genel seçimler öncesi Ak Parti’nin Bursa aday listesinde kendisine üst sıralarda yer bulan  Avukat Zekeriya Birkan, “Bu süreçte benden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen tüm dostlarıma, partimiz mensuplarına teşekkür ederim. 7 Haziran genel seçimlerinin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

İl Başkanlığı’ndaki basın toplantısında açıklanan listede Bursa Barosu 25’nci dönem başkanı Avukat Zekeriya Birkan, sekizinci sıradan milletvekili adayı olarak gösterildi. Basın toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Avukat Zekeriya Birkan, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir milat olacağını yineleyerek, bu süreçte kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Yeni dönemde yeni anayasa çalışmalarına katkı sağlayacak olmaktan mutluluk duyacağını belirten Birkan, partinin hedeflerine katkı koymak adına, 7 Haziran’a kadarki süreçte gece-gündüz demeden çalışacağını söyledi.

Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesinin yeni anayasa ve başkanlık sistemi olduğunu ifade eden Zekeriya Birkan, “Sivrisinekleri tek tek yok edemezsiniz. Dolayısıyla bu işi bataklığında kurutmak lazım. Ekonomide sosyal hayatta siyasi hayatta çıkan problemleri ortadan kaldırabilmek için biran önce bu anayasanın değişmesi gerekiyor. Bu konu geçtiğimiz dönemdeki parlamentonun da önemli gündem maddelerinden birisiydi. Önümüzdeki dönemde de aynı önemini koruyacaktır. Biz de buna elimizden geldiğince katkı sağlayacağız. İnşallah çıkaracağımız 400 milletvekiliyle, yeni anayasayı düzenleyip, başkanlık sistemine geçiş yapacağız. Böylece de ülkemizin refahını ve huzurunu sağlayacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>