Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Bir yılda 160 milyon kişi…

Bursa Hakimiyet Gazetesi Köşe Yazarı Serkan İnceoğlu Burulaş’ın başarısını kaleme aldı.

04 Temmuz 2015 Cumartesi, 11:58
bursaray

Büyükşehir, şirketleriyle Devler Ligi’nde!” demiştik ve özellikle toplu ulaşım hizmetlerini yürüten Bursa Ulaşım A.Ş.’ye (BURULAŞ)  dikkati çekmiştik.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2014 yılına ilişkin 250 Büyük Firma Listesi’nde, önceki yıla göre yükselişle 35. sırada yer alıyordu.
Ciro, 331 milyon TL!
Geçen yıla bakarsak…
BURULAŞ, çifte Türkiye taşıdı!
Hizmete göre…
Doğrudan ve bağlı özel hatlarla 80 milyon ve BursaRay’la 75.6 milyon yolcunun taşınmış olması, farklı anlamlar açısından önem taşıyor.
Raylı sistemin kapsamlı bir ağ düzenine kavuştuğu ve otobüs hatlarıyla taşımacılığın rolünün de devam ettiği ve ettirildiği anlaşılıyor.
Yeni sayılan ve İpekböceği adını taşıyan kent merkezindeki T1 tramvay hattında 3.6 milyon ve İncirli-Zafer Plaza arasındaki nostaljik tramvayla 1.5 milyon yolcuya ulaşıldı.
İstanbul’un yanı sıra, başka dış hat ve körfez seferleriyle 1.2 milyon ve yerel seçimlerle eleştirilen deniz uçağıyla 12 bin 395 ve helikopter taksiyle 2 bin 400 yolcuya hizmet verildi.
Farklı tartışma ve eleştirilere rağmen…
Büyükşehir Belediyesi, iyi ve etkin hizmet gerekçeleriyle toplu ulaşıma ağırlığını koyarken, toplu ulaşım sektöründe kayıt altı üzerinden devlete ciddi vergi geliri de sağlanıyor.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>