Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bıçak şehrine yakışır sergi

‘Bıçak şehri’ olarak bilinen Bursa’da Tayyare Kültür Merkezi, Büyükşehir Belediyesi Bursa Bıçakçılar Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren ustaların eserlerine ev sahipliği yapıyor.

17 Temmuz 2015 Cuma, 12:31
bicak

Bursa bıçağının dünya markası haline gelmesi maksadıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘5. Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren eserler, Tayyare Kültür Merkezi’nin sergi salonunda vatandaşların beğenisine sunuldu.
69 kişinin 230 ürünle katıldığı yarışmada, ‘mutfak ve kasap bıçağı’, ‘kılıç’, ‘hançer ve av bıçağı’, ‘çakı’, ‘testere’ ve ‘döner-pastırma-börek bıçağı seti’ olmak üzere 6 kategorideki eserler, Bursalılar tarafından büyük ilgi görüyor. Toplam 120 bin TL para ödülünün dağıtıldığı yarışmada, mutfak ve kasap bıçağı kategorisinde Özgür Ulus, kılıç kategorisinde Erol Çetintaş, hançer ve av bıçağı kategorisinde Koray Orhan, çakı kategorisinde Refik Demirtaş, testere kategorisinde Kazım Güven birinci olurken, döner-pastırma-börek bıçağı seti kategorisinde Abdi Aydemir birinci oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>