Belluschi’nin yerine iki alternatif

Yeni arayışlara başlayan Bursaspor yönetim iki alternatif belirledi.

07 Temmuz 2015 Salı, 08:27
bellus

Bakaye Traore’nin de Rizespor’e transferinin an meselesi olması nedeniyle iki oyuncu belirleyen yeşil beyazlılar, dün menajerleriyle pazarlık yaptı.

ESKİ TALEBESİ

Ertuğrul Sağlam’ın ilk tercihi 2013 yılında Eskişehirspor’da da birlikte olduğu Cristobal Jorguera…

O dönem Parma’dan kiralık olarak Eskişehir’e gelen geçen sezonu da Parma’da geçiren 26 yaşındaki futbolcunun, İtalyan kulübüyle olan sözleşmesi bitti. Yönetim, Şilili oyuncunun menajeriyle temasa geçerek maliyetini ortaya çıkarmaya çalıştı ve anlaşmak istediğinin mesajını verdi. Parma’da geçen sezon 1 gol atan Jorguera, 14 maçta sakatlığı nedeniyle forma giyemedi.

İKİSİ DE BİTEBİLİR

Sağlam’ın ikinci tercihi ise İsveç’ten. Yardımcılarından Ömer Erdoğan’ın takip ettiği isismlerden biri olan Oscar Lewicki de, Ertuğrul Sağlam’ın ısrarla istediği futbolcu. İsveç’in Milli yıldız adaylarından olan 22 yaşındaki futbolcunun Malmö kulübüyle 2017 yılına kadar sözleşmesi var. Yönetim, bu oyuncunun menajeriyle de görüşerek anlaşma zemini aradı. Yeşil beyazlıların her iki oyuncuyu transfer etmesinin an meselesi olduğu ifade edildi.

JORGUERA: İki sezon önce Ertuğrul Sağlam’la beraber Eskişehirspor’da birlikteydi. Parma’da sözleşmesi biten 26 yaşındaki Şilili oyuncunun menajeriyle temasa geçildi.

LEWICKI: İsveç’in Milli yıldız adaylarından. Ömer Erdoğan’ın tespit ettiği Malmö takımında forma giyen 22 yaşındaki ön liberonun kulübüyle 2017 yılına kadar mukavelesi gözüküyor.

Kaynak. Olay

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>