Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

BEGD’den Burkay’a ziyaret

Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği (BEGD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret ederek, 30 Ocak’ta gerçekleştirilecek 1. Olağan Genel Kurul’a davet ettiler.

21 Ocak 2016 Perşembe, 14:04
DSC_0556

Bursa’da ekonomi alanında çalışan gazetecileri bir çatı altında buluşturan Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği (BEGD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk ziyaretini Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a gerçekleştirdi.

30 Ocak 2016 tarihinde Yılmaz Akkılıç Basın Kültür Sarayı’nda yapılacak olan ilk Olağan Genel Kurulu’na Başkan Burkay’ı davet eden Dernek Başkanı Orhan Çelik, “Bursa hem ekonomi, hem de medya anlamında çok güçlü bir kent. Kent ve ülke ekonomisi büyüdükçe ekonomi basını da buna bağlı olarak gelişiyor. Gazetelerde, televizyonlarda, dergilerde, haber sitelerinde ve diğer mecralarda ekonomi konusunda ihtisaslaşan gazetecileri bir araya getirmek, ekonomi gazeteciliğinin gelişimini sağlamak ve de ekonomik hayata katkıda bulunmak üzere bir dernek kurulması görüşü ortaya çıktı. Bu alanda çalışan arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin kurulmasını kararlaştırdık. İlk Genel Kurulu’muz ile de rüştümüzü ispatlamaya hazırlanıyoruz. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

BEGD KISA ZAMANDA SES GETİRECEK

Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği’ne üyelik konusunda hassasiyetlerini dile getiren Başkan Çelik, “Ekonomi gazeteciliğinin standartlarının yükseltilmesini amaçlıyoruz. Bu bağlamda eğitimler başta olmak üzere çeşitli etkinlikler yapacağız. Branşlaşmış bir dernek olduğumuz için aynı zamanda Bursa ve ülke ekonomisine yönelik çalışmalarımız da olacak. İnanıyorum ki, BEGD yapacağı etkin çalışmalarla kısa zamanda ses getirecektir” diye konuştu.

ÖRGÜTLÜ TOPLUMU DESTEKLERİM

Güçlü bir basına sahip olan Bursa’da gazetecilerin mesleğe ciddi anlamda sahip çıkması gerektiğini belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay da, “Her meslek artık etik çalışma kurallarını kendisi sağlamak zorunda” dedi. Burkay şöyle devam etti:

“Ben örgütlü toplumu her zaman için desteklerim. Çünkü örgütlü toplum demek her türlü açıdan bakabilmeyi gerektirir. Siz örgütleniyorsanız ve ‘Ekonomi yazan herkesi ben burada toplayacağım’ diyorsanız, o zaman geniş bir bakış açısına sahip olmanız gerekiyor. Örgütlü toplumlar, olayları farklı platformlarda farklı açılardan değerlendirebilme kabiliyetine sahip olmalı.”

İLK GENEL KURUL 30 OCAK’TA

Öte yandan kuruluşunu Orhan Çelik, Can Topaktaş, Elif Sezgin, Kenan Kibar, Fatma Demir Altıok, Evren Öztürk, Bilgehan Hacıoğlu, Boybeyi Çelik ve Nadir Tülek’in yaptığı BEGD’nin İlk Olağan Genel Kurulu Toplantısı 30 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 15.00’te Yılmaz Akkılıç Basın Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

DSC_0556

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>