Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bedre deresi ıslah ediliyor

İnegöl Belediyesi Bedre deresini ıslah ediyor.

08 Ağustos 2015 Cumartesi, 19:59
BEDRE DERESİ ISLAH EDİLİYOR

İnegöl Belediyesi Bedre deresini ıslah ediyor.
Bedre deresinde 3. etap ıslah çalışmaları başladı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “2007 yılında Zeki Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi karşısındaki yeni köprüden başlayıp Bursa-Ankara D-200 kara yoluna kadar devam eden ilk ıslah çalışmasının hemen ardından Bedre deresinin Mesudiye Mahallesi kısmında 2. etap ıslah çalışması yaptık. Geçen süre zarfında maalesef vatandaşlarımızca gelişigüzel atılan moloz ve çöplerden dolayı yeniden kirlenen Bedre deresinin Bursa – Ankara D-200 devlet kara yolu köprüsü ile İmarlı alanın sonuna kadar olan 1100 metrelik kısmında yeni bir ıslah çalışması yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Temizlik yapılan bölge hakkında bilgi veren Kansu, “Köprüden itibaren imarlı alanın sonuna kadar ve Kaya Sokak ve Alpaslan Caddesi’ne kadar olan bölümde 1100 metrelik kısımda dere yatağı, şevler ve dere arasında kalan bölümde temizlik yapıyoruz. Sinanbey , Orhaniye ve Süleymaniye mahallelerinin bazı bölümleri kot farkından dolayı yoğun yağışlardan olumsuz etkilenmektedir. Yapılan bu ıslah çalışmasıyla su taşkınlarına karşı da tedbir alınıyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>