Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Bayram öncesi yıktılar…

Bursa’da kaçak kurban pazarlarına izin yok. Belediye ekipleri yerle bir etti

15 Ağustos 2016 Pazartesi, 19:02
yikim

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurban bayramı öncesi kaçak hayvan satış yerlerini yıktı.
Panayır Mahallesi’nde geniş çaplı operasyon düzenleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, küçük ve büyükbaş hayvanların bakıldığı kaçak ahırlar ile yol kenarına yapılan kümesleri yıktı. Görüntü ve çevre kirliliğine sebebiyet veren barakalar iş makinesi ile yıkılırken, hayvan sahiplerine cezai işlem uygulandı.
Zabıta yetkilileri, 3285 Sayılı Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Kanunu’na göre cadde ve sokaklarda her türlü küçük ve büyükbaş hayvanın yetiştirilmesi, kesilmesi ve satışının yapılmasının yasak olduğunu hatırlatarak, “kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte şehrin göbeğinde, mahalle aralarında kaçak hayvan ticareti yapanlara yönelik denetimlerimizi hızlandırdık. Gerek kurbanlık satıcılarının, gerekse vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri aldık. Kurulan kurbanlık satış ve kesim alanlarında çeşitli illerden gelen besiciler sağlıklı bir ortamda satış yapıyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>