Bayır Bucak’a kardeş eli

Gıda ve giyim malzemeleri Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

06 Mayıs 2016 Cuma, 16:57
ömdgdj

Bursa’nın Karacabey ilçesinde, lise öğrencileri, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım TIR’ı gönderdi.
İHH Karacabey Temsilciliği ile İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin iş birliğiyle hazırlanan yardım TIR’ı okul önünde düzenlenen törenle uğurlandı. Törene Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Gıda ve giyim malzemeleri Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Okul harçlıklarından biriktirdikleri paralarla gıda malzemesi alan ve giymedikleri kıyafetlerle gönderen İMKB öğrencilerinin ‘kardeş eli’ kampanyasına Karacabeyli vatandaşlar da destek verdi.
İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, “Maksadımız gıda ve giyim yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak. Toplanan yardımlarımız Bayır Bucak’ta bulunan Türkmen kardeşlerimize gönderildi. Kampanyamıza destek veren başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere bütün Karacabeylilere okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>