Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bayat ekmek seferberliği

Karacabey Belediyesi, sahipsiz hayvanlar için sokaklara atık ekmek kutuları koyuyor.

28 Ekim 2015 Çarşamba, 11:59
ekmek

Karacabey Belediyesi, işlek cadde ve sokaklarda atık ekmek toplama kutularıyla kullanılmayan bayat ekmeklerin kontrollü bir şekilde toplanmasını sağlıyor. Daha sonra ekipler tarafından düzenli olarak toplanan ekmekler barınağa götürülerek hayvanlara verilen mamaların içerisine karıştırılıyor.
Sokak hayvanları ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Özkan “Göreve geldiğimizden beri devam eden çalışmalara bugün yenilerini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Barınak ekiplerimiz bu anlamda hem sokak hayvanlarına, hem yabani hayvanların tedavilerine ve rehabilitasyonlarına çare oluyor. Gelen bütün ihbarları değerlendiren barınak ekipleri sokak hayvanlarını belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren hayvan barınağımızda tedaviye alırken, yabani hayvanları ise gerek Celal Acar Rehabilitasyon Merkezi’ne veya Uludağ Üniversitesi’ne ulaşımını sağlıyor. Yani sadece kedi ve köpeklerle alakalı değil bu sorumluluğumuz. Yine soğuk geçen kış aylarında yaban hayvanları için yem bırakma işlemlerimiz her yıl devam ediyor” dedi.
Karacabey Belediyesi’nin ilgili kurumlara da destek verdiğini belirten Özkan, “Yeniköy yolu üzerinde yer alan PAKO yuvasına da çevre düzenlemesi yapıldı. Yine Yeniköy’de bulunan Ovakorusu Ayı Barınağı ile Celal Acar Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ile istişaremiz yer alıyor. Gerekli durumlarda ekiplerimiz ile bu kurumlara yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>