Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Başsavcı: Bunların hesabı sorulacak

İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Çelenk, FETÖ-PDY ile ilişkisi olanlardan hesap sorulacak dedi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:00
290720161144454268084_2

Özgecan ve MİT TIR’ları dosyalarına da bakan İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, FETÖ-PDY soruşturması kapsamında terörle ilişkisi olanlardan hesap sorulacağını söyledi .

BAŞSAVCI MUSTAFA ÇELENK: “TERÖRLE İLİŞKİSİ OLANLARDAN BUNUN HESABI SORULACAK”
22 Temmuz 2016 tarihinde tek kişilik kararname ile İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse’nin Rize Cumhuriyet Başsavcılığı görevine tayiniyle boşalan İnegöl’e Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa Çelenk, basın mensupları ile bir araya geldi. Çelenk, İnegöl’de FETÖ örgütü mensuplarına yönelik gerekli soruşturmanın yapıldığının altını çizdi. FETÖ soruşturması ile ilgili sorularını cevaplayan Başsavcı Mustafa Çelenk, “Suça bulaşmış ya da suç işlemiş kişilerden hesap sorulacak. Gelen ihbarları değerlendiriyoruz. Somut deliller üzerinden hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın somut delillerle ihbarda bulunmasını istiyoruz. Deliller nezdinde örgütle bağlantısı olan kişilerden hesabı sorulacak. Yargı olarak görevimizi en iyi şekilde yapacağız” dedi.
Şu anda öncelikle FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınanlara yönelik yargılama yapıldığını ifade eden Mustafa Çelenk, “Elinde silah olan ya da devletin silahını vatandaşa doğrultan kişilerin hesabını bir an önce görmemiz lazım ki, tehlikeyi ortadan kaldıralım. Türkiye’nin ve İnegöl’ün beklediği rahatlamayı sağlamak için bu çalışmaları yapıyoruz. Diğer konularla alakalı dosyaları bulunan vatandaşlarımızdan hoşgörü bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Başsavcı Mustafa Çelenk, İnegöl’de FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan 9 kişinin ardından herhangi bir gözaltının olmadığını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>