Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Basketbolun yeni patronu Erdenay

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 21:11
ERDENAY: "TÜRK BASKETBOLUNU İLERİ GÖTÜRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM" TBF BAŞKANI HARUN ERDENAY: "ÖNÜMÜZDEKİ 16 AY BOYUNCA TÜRK BASKETBOLUNU İLERİ GÖTÜRMEK VE VAAT ETTİĞİM HEDEFLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM" "HERKESİN DESTEĞİNE İHTİYACIM VAR, HERKESE KAPIM AÇIK"

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) Ankara’da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Harun Erdenay, 16 ay boyunca Türk basketbolunu ileri götürmek için çok çalışacağını söyledi.
FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel’in 23 yıllık görev süresinin ardından istifa ettiği TBF Başkanlığı için Harun Erdenay ve Lutfi Arıboğan yarıştı. Harun Erdenay 12 oy farkla TBF’nin yeni başkanı oldu.
Ankara Hilton Otel’de saat 11.00’da başlayan genel kurulda, TBF’nin 187 delegesinin 177’si hazır bulundu. Genel kurulda Harun Erdenay 93, Lutfi Arıboğan 81 oy alırken 3 oy geçersiz sayıldı. Başkanlığa seçilen Harun Erdenay sadece 1 yıl görevde kalacak ve 2016’daki olağan genel kurula kadar Türk basketbolunu yönetecek.
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşma yapan Erdenay, “Önümüzdeki 16 ay boyunca Türk basketbolunu ileri götürmek ve vaat ettiğim hedefleri gerçekleştirmek için çok çalışacağım. Herkesin desteğine ihtiyacım var, herkese kapım açık. Herkesten destek almak istiyorum. Elbirliğiyle basketbolu çok daha ilerilere götüreceğiz” dedi.
Erdenay’ın listesinde en çok dikkat çeken isim eski milli basketbolcu Efe Aydan oldu. Başkanlığa seçilen Erdenay’ın listesi ise şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: “Kemal Akar, Akgün Altuğ, Kemal Aslan, Efe Aydan, Dinçer Çetinbaş, Gökhan Çelik, Bülent Denkdemir, İkram Erzik, Sinan Güreli, Yusuf İzzetin Güven, Hüsnü Karagözoğlu, Ramadan Kumova, Ali Limoncuoğlu, Akın Süel.”

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: “Cüneyt Olgaç, Oktay Akyüz.” (3 üye Spor Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>