Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Başkan vatandaşın derdini dinliyor…

İnsan odaklı belediyecilik projelerine bir yenisini daha ekleyen Yıldırım Belediyesi, Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni hizmete açtı.

11 Kasım 2015 Çarşamba, 15:00
İSMAİL HAKKİ

Sosyal belediyecilik alanında ürettiği projeler ile örnek olan Yıldırım Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Birimi’ni açtı. Millet Mahallesi, Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binasında faaliyete giren merkezde bir klinik psikolog, bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı ve bir sosyoloğun yanı sıra yardımcı personel görev yapıyor. Merkezde en az 45 dakika süren seanslarda aile danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı ile yetişkin danışmanlığı konularında vatandaşlara destek veriliyor. Son bir ay içinde müracaat eden 29 kişi ile toplam 50 seans görüşme gerçekleştirilirken, üç kişi psikiyatrik destek hizmetlerine yönlendirildi.
Yıldırım Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz olarak sunduğu Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için 444 16 02 numaralı çağrı merkezinden bilgi alınabilir.
“AİLEYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, toplumun temeli olan ailenin korunmasına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Sağlıklı fertler, sağlıklı ve mutlu aileleri, sağlıklı aileler ise huzurlu ve güçlü bir toplumu meydana getirir. Bunların birisinde yaşanacak bir aksaklık toplumu da olumsuz etkileyecektir. Bundan dolayı göreve geldiğimiz günden itibaren toplumumuzun en önemli özelliklerinden olan ‘güçlü aile’ yapımızı korumak ve daha da güçlendirmek için projeler geliştiriyoruz. İlk iş olarak birçok belediyede bulunmayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurarak, bu alandaki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. En büyük hedefimiz, herkesin mutlu olduğu, huzur duyduğu, yaşamaktan keyif aldığı bir Yıldırım inşa etmek. Bu ancak sağlıklı aile ortamında yetişen sağlıklı bireylerle mümkün. Bundan dolayı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni hizmete açtık. Merkezimiz önemli bir açığı kapatarak, daha güzel Yıldırım ve daha mutlu Yıldırımlılar hedefimize büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>