Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Başkan Geçit’i ziyaret etti

Düzenli olarak mahalle ziyaretleri gerçekleştirip, vatandaşın sorunlarını, istek ve önerilerini dinleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son olarak Geçit Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

02 Şubat 2016 Salı, 14:26
geçit

Son yıllarda hızlı bir gelişim gösteren Geçit Mahallesinde, Mahalle Muhtarı Kahraman Balkaya ve vatandaşlarla ile birlikte mahalleyi dolaşıp incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, “Geçit mahallemiz, son yıllarda hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde. İki farklı görünüme sahip mahallemizde, yaptığımız plan ve imar uygulama çalışmaları sonucu, son 3 yılda peş peşe inşa edilen konutlarla birlikte bir yanda planlı ve modern bir görünüme sahip yerleşim yerleri, diğer tarafta ise daha eski ve plansız yapılaşma sonucu ortaya çıkmış farklı bir görüntü. Kaçak ve plansız yapılaşma nedeniyle bu gün bir takım sorunlar yaşayan mahallemizin bu sorunlarını çözmek için gerekli çalışmayı yürütüyoruz” dedi.

 

Geçit’te, 147 sokak ve yaklaşık 30 bin civarında nüfus bulunduğunu söyleyen Başkan Dündar, “Geçtiğimiz yıl çocuk ve yetişkinlerimizin faydalanacağı toplam 3.500 metrekare alana sahip Güneş ve Gülveren Parkını hizmete sunduk. 5 bin tona yakın asfalt, 2 bin tondan fazla da yama çalışması ile 1.500 metre civarında imar yolu açtık. Vatandaşlarımızın öneri ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı, bundan sonra da yine onların talep ve önerilerini dikkate alarak yürütmeye devam edeceğiz. Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi için tüm mahallelerimizde yoğun ve dikkatli bir çalışma yürütüyoruz ” dedi.

osmangazi

Mahalle Muhtarı Kahraman Balkaya’da, eski ve yeni yerleşim olmak üzere iki farklı görüntünün bulunduğu Geçit’te, geçmişte yapılan kaçak ve plansız yapılaşmadan kaynaklanan bir takım altyapı ve imar sorunlarının bulunduğunu söyledi. Balkaya, sorunların çözümü için kendilerine verdiği destek için Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>