Başkan Dündar, Türk Metal Sendikasını Ziyaret etti

01 Nisan 2015 Çarşamba, 18:25
Türk Metal sendika ziyareti (1)

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türk Metal Sendikası Bursa 3 Nolu Şube Başkanı Zafer Öztürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirilen genel kurulda, Türk Metal Sendikası 3 Nolu Şube Başkanlığı’na seçilen Zafer Öztürk’ü makamında ziyaret eden Başkan Dündar, “Sendikalar, yalnızca işçi ile işveren arasındaki iş barışı değil, aynı zamanda sosyal barışın sağlanmasına da büyük katkı sağlıyor. Bu nedenle, sendika ile üyeleri arasındaki güvenin tesis edilmesi de son derece önemli. Bu nedenle sizlerin de, bizler gibi sorumluluğunuz çok yüksek” dedi.

Türk Metal sendika ziyareti 1

Türkiye’nin yeraltı zenginliklerine değil, üretime dayalı bir ekonomisi olduğuna dikkat çeken Başkan Dündar, “Dolayısıyla ülkemizde üretimde çalışan kesimin sosyal barış içerisinde olmasını sağlamak son derece önemli. Bu yönde gösterdiğiniz çaba ve gayretler için sizleri kutluyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Zafer Öztürk ise, Türk Metal Bursa 3 Nolu Şube olarak sendikacılığı, sadece üyeleri ile işveren arasında barışı sağlamak olarak görmediklerini söyledi. Öztürk, “Bizler, önceliğimiz işçi ve işveren arasındaki barışı sağlamak gibi görünse de, üyelerimizin her türlü sosyal faaliyetlerini de katkı sağlıyoruz. Üyelerimizin iş güvencesinin dışında sosyal anlamda da ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında son derece ciddi çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>