Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Başkan Dündar hedefi 12’den vurdu

Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş Barajı bölgesinde kurulan Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisleri, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışın ardından trap poligonuna geçen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, isabetli atışlar gerçekleştirdi.

27 Nisan 2015 Pazartesi, 11:05
mustafa dündar trap

Atıcılık sporunun ihtiyacı olan poligon talebini karşılamasının yanı sıra spora gönül vermiş insanların doğayla iç içe spor yapmalarına imkan sağlayacak olan Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisleri’nin açılış törenine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Demirtaş Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Halil İbrahim Kaya, Demirtaş Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Şükrü Merdim, Osmangazi Belediye Meclis Üyeleri, bürokratlar ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen trap sporcuları ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisi’nin ulusal ve uluslararası ölçekli yarışmalara ev sahipliği yapacağını ifade eden Başkan Dündar, “Baraj bölgemize kurduğumuz Atıcılık ve Trap Tesisleri, trap poligonu, skeet poligonu, idari bina, güvenlik noktası, otopark ve yeşil alanı ile atıcılık sporu severlerin yeni buluşma noktası olacak. Toplam 31 bin 500 metrekare toplam alana sahip olan tesisler, konumu itibari ile doğa ile iç içe spor yapma olanağı sağlarken, ulusal ölçekte yarışma ve kamplara da ev sahipliği yapacak. 810 bin TL kaynak kullanarak hayata geçirdiğimiz tesisimiz atıcılık sporunu seven hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Osmangazi Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri yatırımlar ile hem Osmangazi’yi hem de Demirtaş’ı cazibe merkezine dönüştürdüklerini kaydeden Başkan Dündar, “Yapımı devam eden Demirtaş Meydanı çalışmamız, Bursa’ya örnek olacak önemli büyük bir proje. 15 bin metrekare alan üzerinde kurulan meydan düzenlememizin yanı sıra mimarisiyle dikkat çeken Demirtaş Cami’nin de inşaatı bitmek üzere. Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılışını geçtiğimiz yıl gerçekleştirdik. Bölgeye 2009’dan bugüne kadar 15 park yaptık. Mahallemize hizmet üretebilmek için 2 bin 900 metrekare alan kamulaştırdık ve sadece kamulaştırmalar için 3 milyon 100 bin TL kaynak kullandık. Demirtaş Mahallemizdeki Tarık Çevikel İlköğretim Okulumuza Anaokulu ek binası yaptık. Yine Demirtaş’ta birçok okulumuzun yol, bahçe duvarı, ağaçlandırma, boya badana gibi ihtiyaçlarına destek verdik. Bugün de Demirtaş’ta yine bir ilki hayata geçiriyoruz ve Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisleri’mizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak ilçemize ve kentimize yaptığımız hizmetler ve yatırımlar devam edecek” dedi.

Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Halil İbrahim Kaya da yaptığı konuşmada Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisleri’nin trap sporu ile ilgilenenlerin bulaşma noktası olacağını belirterek, “Bu güzel tesisisin yapılmasında başta Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından trap poligonuna geçen Başkan Dündar, yaptığı isabetli atışlar ile bu alanda ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serdi.

Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisleri’nin açılışının ardından Demirtaş Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü tarafından trap müsabakaları düzenlendi. Marmara Bölgesi’ndeki çeşitli şehirlerden gelerek müsabakalara katılan trap sporcuları, hünerlerini sergiledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>